Ogłoszenia Duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą 16. 10. 2016

1. W ubiegłym tygodniu skończyła się peregrynacja figury MB Fatimskiej w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy tym, którzy włączyli się w to modlitewne przeżycie tej uroczystości. Bóg zapłać ks. Mateuszowi i ks. Maciejowi za przygotowanie wystroju kościoła oraz miejsca umieszczenia Figury MB, nawiązującego do trwającego remontu dachu naszego kościoła
  2. Dziś przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląską, jest to także kolejna rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską
  3. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj także odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św i przystępujących do Komunii św
  4. We wtorek spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii
  5. W czwartek przypada Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego (1899)
  6. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, nabożeństwa w tygodniu według stałego porządku. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Rity i poświęcenie róż
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z racji niedzieli misyjnej
  8. Informujemy, że Msza św. 1. listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie odprawiona o godz. 12.00, a w Dzień Zaduszny o godz. 7.00, 9.00 i 18.00
  9. Trwają prace remontowe na wieży kościoła. Ofiarę na ten cel złożyliKamil Ruthendort-Przeworski 200zł

Bożena Krzan – 50 zł

Karolina Kryska 50 zł

Katarzyna Nawrocka 50 zł

Maria i Władysław Budzyn 100 zł

Teresa i Ireneusz Tomaszewscy 100 zł

Ofiarodawcy anonimowi złożyli: 300, 100, 100, 50, 50 i 100 zł. Bóg zapłać

Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień – Konradów 950zł 13gr

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie 4. Festynu Rodzinnego. Cały dochód z Festynu przeznaczony na remont dachu kościoła wyniósł 2211zł i 32 gr. Serdecznie dziękujemy: Prezesowi Aqua Zdroju za ławki i scenę, Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego za nagłośnienie, Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej, Prezesowi Fabryki Rajstop i Skarpet z ul. Daszyńskiego, Piekarni „Frąckowiak” za dostarczone pieczywo. Dziękujemy za pracę przy Festynie i włożony trud w przygotowanie Chórowi Parafialnemu Semper Communio, Odnowie w Duchu Św., Radzie Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień Konradów za przygotowanie pierogów i bigosu, Różom Różańcowym oraz państwu Magdalenie i Tomaszowi Kokot, panu Piotrowi Sapalskiemu i panu Edwardowi Tabace. Dziękujemy także wszystkim za dostarczone ciasta i pracę przy stoiskach.
  11. Są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli
  12. W dniach od 29. kwietnia do 7. maja 2017 jest organizowana pielgrzymka na Bałkany: Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Medjugorie oraz wiele innych. Szczegółowy plan jest dostępny w zakrystii, więcej informacji udziela ks. Mateusz.
  13. Informujemy, że zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dnia 31. stycznia 1959 z późniejszymi zmianami i zawartym w nim artykule 7, punkt 1. groby nieopłacane, czyli nie prolongowane, przechodzą pod dyspozycję Zarządu Cmentarza i można je zlikwidować na rzecz ponownego pochówku. Ponieważ na naszym cmentarzu parafialnym istnieje ponad 1000 grobów, których ważność już dawno upłynęła, prosimy o uregulowanie prolongaty grobów swoich bliskich. Pełna lista grobów nieopłaconych a także grobów, których ważność upływa w tym roku kalendarzowym, znajduje się na naszej stronie internetowej parafiaswjerzego.pl oraz u grabarza, który może ją udostępnić od godz. 7.00 do 15.00. Opłat za grób dokonujemy tylko w kancelarii parafialnej.
  14. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy przyjemnego tygodnia, dziękujemy za ofiary złożone na bieżące potrzeby naszej parafii. Zachęcamy do nawiedzania Figury MB Fatimskiej podczas wieczornych procesji światła, które od dziś do środy włącznie będą miały miejsce sąsiedniej w parafii św. Rodziny.