Witamy na stronie parafii św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu - Biały Kamień

• 23 lipca 2016

Ogłoszenia duszpasterskie na 16. Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 24. 07. 2016

1.   Jutro przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy Św. O godz. 18 święcenie pojazdów (samochodów, rowerów i innych pojazdów), serdecznie zapraszamy.

2.   Różaniec z modlitwą o pokój na świecie codziennie o godz. 17.30. W poniedziałek nabożeństwo do św Jerzego z modlitwą dziękczynną za ofiarodawców na remont dachu kościoła, we wtorek nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   Piesza pielgrzymka do Częstochowy wyrusza w tym roku wyjątkowo w dniach 2-9 sierpnia ze względu na ŚDM. Serdecznie zapraszamy do udziału. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce to 80 zł dorośli, 60 zł dzieci. Można zapisywać się też do grupy duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Tradycyjnie duchowi pielgrzymi będą mieli codziennie po Mszy wieczornej spotkanie modlitewne. Będzie też organizowany autokar w dniu 9 sierpnia na zakończenie pielgrzymki, koszt 50 zł.

4.   Przyszła niedziela jest ostanią niedzielą miesiąca, taca będzie przeznaczona na remont dachu.

5.   Ofiary na remont dachu złożyli: Nowakowski Edward 100zł, Malinowscy Krystyna i Wacław 100 zł. Budzyn Maria i Władysław 300 zł, Barłożewska Teresa 100 zł, Muszyńska Agnieszka 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

6.   W sobotę po Mszy wieczornej nauka przedchrzcielna, chrzty w niedzielę za tydzień o godz 12.

7.   Można zapisywać się na wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem w ramach Światowych dni młodzieży 30 i 31 lipca, koszt 50 zł.

8.   Dziś i za tydzień pod kościołem będzie ustawione stoisko pocztowe, w którym będzie można nabyć okolicznościowe pamiątki, znaczki pocztowe związane z ŚDM.

9.   Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny.

10. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej eucharystii, parafianom i gościom życzymy udanego przyszłego tygodnia, opieki MB oraz darów Ducha Św., składamy także serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii. Wszystkim  udającym się  na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej podróży i udanego odpoczynku. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

• 09 lipca 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie na 15. Niedzielę Zwykłą 10. 07 2016

1. W najbliższą środę 13 lipca po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo  Fatimskie, serdecznie zapraszamy.

2. Różaniec z modlitwą o pokój na świecie codziennie o godz. 17.30. W poniedziałek nabożeństwo do św Jerzego z modlitwą dziękczynną za ofiarodawców na remont dachu kościoła, we wtorek nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Świętą będą wyświetlane krótkie filmy o życiu poczętym. Zapraszamy, aby przyjść trochę wcześniej i zapoznać się z tą ważną tematyką życia poczętego.

4. Piesza pielgrzymka do Częstochowy wyrusza w tym roku wyjątkowo w dniach 2-9 sierpnia ze względu na ŚDM. Serdecznie zapraszamy do udziału. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce to 80 zł dorośli, 60 zł dzieci. Można zapisywać się też do do grupy duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Tradycyjnie duchowi pielgrzymi będą mieli codziennie po Mszy wieczornej spotkanie modlitewne.

5. Ofiary na remont dachu złożyli: Kwiatkowska Henryka 100zł, Charczuk Maria i Władysław 200 zł., Szawan Jolanta i Mieczysław 200 zł, Witkowski Józef 100 zł, Muszyńska Józefa 100 zł. Oraz p. Janusz Woźnicki 2000 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Można zapisywać się na wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem w ramach Światowych dni młodzieży 30 i 31 lipca, koszt 50 zł.

7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny.

8. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej eucharystii, parafianom i gościom życzymy udanego przyszłego tygodnia, opieki MB oraz darów Ducha Św., składamy także serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii. Wszystkim  udającym się  na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej podróży i udanego odpoczynku. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.

• 25 marca 2016

Ogłoszenia Duszpasterskie na 14. Niedzielę Zwykłą 03. 07 2016

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą 3. 07. 2016
    1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną, dlatego po Każdej Mszy Św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, o godz 17.30 różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.. 3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła. 4. Różaniec w tym tygodniu codziennie o 17.30, w czwartek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. 5. Msze Święte w tygodniu o 7 i 18, kancelaria czynna jak zawszy czyli we wtorek i czwartek 16.00-17.30 a w sobotę od 9.00-10.00..6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę na remont dachu kościoła ………………Ofiary na ten cel złożyły też rodziny Bogu Wiadome 100, 200 zł., oraz Puzio Jerzy i Wioletta – 100 zł.  Bóg zapłać7. Można zapisywać się na wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem w ramach Światowych dni młodzieży 30 i 31 lipca, koszt 50 zł. 8. Biuro Radia Maryja przy ul. Wyszyńskiego organizuje pielgrzymkę na spotkanie rodziny Radia Maryja w dniu 10 lipca, zapisy w piątek i w niedzielę w biurze w godz 9-12 i 17-18. Informacje w gablocie parafialnej. 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny.10. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej eucharystii, parafianom i gościom życzymy udanego przyszłego tygodnia, opieki MB oraz darów Ducha Św., składamy także serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii. Wszystkim  udającym się  na wakacyjny wypoczynek życzymy dobrej podróży i udanego odpoczynku. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.