Witamy na stronie parafii św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu - Biały Kamień

(74) 84 77 280

Ogłoszenia parafialne

 • 22 sierpnia 2014

  Ogłoszenia Duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą 4. X 2015

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci MB Różańcowej. Witamy serdecznie ks. Adama Woźniaka, proboszcza Parafii Wiry, który głosi do nas słowo Boże. Będzie on przewodniczył Sumie odpustowej o godz. 12.00.


   
     

  Po Sumie zapraszamy wszystkich na 3. Festyn Rodzinny. W tym roku czekają na nas (a szczególnie na dzieci) ciekawe atrakcje. Wśród nich należy wymienić: ciekawe konkursy podczas całego festynu przy scenie prowadzone przez Panią Anię Majewską, konkurencje sportowe dla dzieci z nagrodami przygotowane przez Pana Zenka z Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień Konradów, Koncert Zespołu Czarno - Czarni oraz Mushynska Band.
      Dla głodnych czeka bogate zaplecze gastronomiczne, pierogi, bigos, chleb ze smalcem i ogórkami małosolnymi własnej roboty, gofry, kawa, kawa z ekspresu, ciasto, soki jabłkowy i marchwiowy świeżo ucierany, wata cukrowa oraz kiełbasa z grilla. Przy Festynie będzie także stoisko z fantami i loteria fantowa w cenie 2 i 5 zł za los. Nie ma pustych losów. Wśród fantów znajdują się 3 nowe elektryczne ciśnieniomierze, dwa nowe ekspresy przelewowe do kawy, nowy blender i robot kuchenny oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.
      O godz. 16.00 będzie miała miejsce aukcja złotych kolczyków i ekskluzywnego zegarka na rękę, ufundowanych przez Pana Ryszarda Nowaka. Dochód z licytacji przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
  2. Całkowity dochód z Festynu przeznaczony będzie na remont dachu naszego kościoła.
  3. Serdeczne podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy wspomogli w tym roku Festyn Rodzinny. Są to Piekarnia Frąckowiak, która ofiarowała 200 bułek i 50 chlebów, Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień Konradów z Panem Ryszardem Nowakiem na czele, za wzbogacenie Festynu konkurencjami sportowymi i ufundowanie wielu ciekawych nagród dla dzieci. Dziękujemy Prezesowi Aqua Zdroju Panu Mariuszowi Gawlikowi za udostępnienie sceny i ławek. Hurtowni Rajstop i Skarpet na mijance, za pokaźną ilość fantów na loterię oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Krystynie Baczyńskiej za udostępnienie sprzętu muzycznego i opiekę nad stroną muzyczną przy scenie
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkich anonimowym dobroczyńcom festynu, za przynoszone fanty, ciasto oraz tym wszystkim, którzy pomogli przy organizacji. Dziękujemy Radzie Parafialnej, Chórowi Parafialnemu, Oazie i Różom Różańcowym za pomoc przy stoiskach, oraz Chórowi za uświetnienie dzisiejszej uroczystości pięknymi śpiewami.
  5. Taca z ostatniej niedzieli września przeznaczona na remont dachu kościoła wyniosła 4654zł i 13gr. Serdecznie Bóg Zapłać. W minionym tygodniu ofiarę na remont dachu kościoła złożyli: p. Jan Pupek 100zł, p. Grażyna Rutowska 100zł, p. Elżbieta Knedler 200zł, Osoba Bogu wiadoma 100zł, Osoba Bogu wiadoma 50zł
      Jednocześnie informujemy, że w związku z bardzo dużym odzewem ze strony parafian na konieczność remontu dachu wprowadzamy do poniedziałkowego nabożeństwa do św. Jerzego, które ma miejsce po wieczornej Mszy św., dodatkowe modlitwy w intencji wszystkich tygodniowych ofiarodawców zarówno imiennych jak i chcących zachować anonimowość. Dziękujemy Wam za otwarte serca na tę prośbę i życzymy, żeby sam Bóg kiedyś otworzył Wam za waszą hojność Bramy do Niebieskiej Świątyni.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Niedziela i Gość Niedzielny oraz Rycerz Niepokalanej.