Ogłoszenia parafialne (01 września 2019 r.)

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą – pierwszą niedziele miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.
    W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Grzegorza Wielkiego. Dzisiaj na Mszy o godz. 10:30 zostaną poświęcone przybory szkolne w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, będzie to także Msza św. na rozpoczęcie nowego roku nauki.
  2. Zgodnie z zapowiedzią, można dzisiaj nabyć losy na loterię fantową. Losy w cenie 5 zł będzie można zakupić przed i po każdej Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną.
  4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca. Księża w tym dniu odwiedzą chorych. W tym dniu nowenna pompejańska ze względu na śluby o gdzo.8:00. Kancelaria w najbliższą sobotę będzie nieczynna.
  5. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Do 6. października codziennie odmawiamy 3 części Różańca wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. W związku z nowenną podjęliśmy w tej samej intencji post. Osoby chętne do podjęcia postu w intencji naszej wspólnoty mogą się jeszcze zgłaszać do zakrystii. Grafik postu jest dostępny w zakrystii.
  6. Dnia 8 września organizujemy kolejny festyn parafialny na urodziny Matki Bożej. Stąd jak co roku zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta oraz o fundowanie fantów na loterię fantową. W ramach festynu planujemy zorganizować dziecięcy konkurs piosenki maryjnej. Prosimy o zgłaszanie dzieci. Dla zwycięscy przewidziana jest nagroda. Ramowy plan festynu do wzięcia pod chórem. Główną nagrodą loterii fantowej jest wycieczka do Francji oraz Telewizor.
  7. Zwracamy się do Pań, które, co roku pieką ciasta na festyn by i w tym roku zechciały zrobić wypieki na nasze parafialne święto. Fanty na loterię zbieramy do piątku włącznie.
  8. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 1300 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 445,12 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  9. Jest już dostępna Księga Intencji na rok 2020. Osoby, którym zależy na wcześniejszej rezerwacji konkretnej daty mogą już zamawiać Msze św. na przyszły rok.
  10. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Agnieszka Słapik: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…