Ogłoszenia parafialne (03 marca 2019 r.)

1. Przeżywamy dziś VIII Niedzielę Zwykłą, pierwszą niedzielę miesiąca marca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza.
  2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, można po każdej Mszy św. do południa zjeść ciastko i wypić kawę w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy.
  3. W środę 06. marca rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 07.00, 09.00 i 18.00. W Środę Popielcową, która jest pierwszą środą miesiąca rozpoczynamy w naszej parafii nowe nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. Zostanie ono odprawione o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św.
  4. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne
    i misyjne o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
  6. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka korekcyjna zgodnie z harmonogramem, w czwartek i piątek „warsztaty robienia plam na Niedzielę Palmową”. W czwartek o godz. 10.00, w piątek o godz. 15.00.
  7. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u ks. Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
  8. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 800 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4512,57 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  9. Ogłaszamy oficjalną zbiórkę złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Wzór koron zaakceptowany przez Księdza Biskupa i Panią Konserwator Zabytków w gablocie parafialnej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.