Ogłoszenia parafialne (07 maja 2017 r.)

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. Na zakończenie każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek uroczystość
św. Stanisława Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski i Diecezji Świdnickiej.

3. W dniu wczorajszym w katedrze świdnickiej podczas mszy św. sprawowanej przez Proboszcza Katedry Świdnickiej na lektorów zostali wypromowani nasi ministranci: Krzysztof Sroka, Jakub Berezowski i Jakub Kokot – gratulujemy nowym lektorom oraz ich rodzicom.

4. Na remont dachu naszej świątyni w minioną niedzielę zebrano od darczyńców anonimowych razem: 500 zł. Państwo Budzyn 200 zł, Państwo Mrowiec 100 zł, Pani Krystyna Balicka 100zł, Pani Zofia Sabiniarz 100 zł, Pan Andrzej Sabiniarz100 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4477,88 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. W najbliższą sobotę o godz. 15.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci przed
I komunią św. oraz spowiedź kandydatów do bierzmowania przed przyjęciem tego sakramentu.

6. W najbliższą sobotę przypada 100-lecie Objawień Fatimskich. W katedrze uroczystościom koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej o godz. 11.00 będzie przewodniczył JE Ks. Kard. Zenon Grocholewski. W naszej parafii nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o 17.30 majówką, a zakończy procesją fatimską po eucharystii. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece.

7. W najbliższą niedzielę, ze względu na I komunię św. porządek mszy św.
w naszej parafii będzie nieco inny. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 11.00 – komunijna, oraz o 18.00.

8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W czwartki po mszy św. wieczornej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. S. M. Marta Gruchot oraz Klaudiusz Moskalik. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.