Ogłoszenia parafialne (07 października 2018 r.)

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, nasz parafialny odpust. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz.12.00, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. prof. Dominiki Ostrowski. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie św. Jana XXIII (53 rocznica rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II); w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W przyszłą niedzielę w kalendarzu świeckim przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach, katechetach i wychowawcach.
  2. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy 400 zł, 200 zł, 100 zł, 100 zł. Razem 800 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4.328,96 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  3. Od dnia dzisiejszego uruchamiamy w naszej parafii „niedzielną kawę z ciastkiem” w każdą I niedzielę miesiąca. Dziś po zakończeniu każdej Mszy św. będzie można zatrzymać się na kawę i ciasto w domu parafialnym, będzie też można zakupić te domowe wypieki i zabrać je ze sobą do domu. Dochód przeznaczony będzie na utrzymanie domu parafialnego.
  4. Trwa miesiąc październik a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.
  5. W czwartek o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora).
  6. W sobotę 13. października, ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem i procesją na zakończenie nabożeństwa. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00, przynosimy ze sobą świece.
  7. Za tydzień w Polsce przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Zostanie przeprowadzona zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  8. Dnia 15. października w seminarium WSD Świdnica kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”. Wykład pt. „Kiedy Jezus stał się Bogiem? – czy Biblia wprost mówi o Bóstwie Jezusa?” wygłosi Ks. Prof. Mariusz Rosik.
  9. W dniach 12-14. października u Sióstr Niepokalanek zostanie zorganizowana Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Joanna Sikora
    i Julian Larski. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…