Ogłoszenia parafialne (13 stycznia 2019 r.)

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia i zaczyna Okres Zwykły. W polskiej tradycji kolędy śpiewamy jednak do 2. lutego do Święta Ofiarowania Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    w czwartek św. Antoniego Opata, w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  2. Zgodnie z komunikatem Biskupa Świdnickiego, dzisiaj we wszystkich kościołach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Dom Samotnej Matki w Pieszycach.
  3. W czwartek ze względu na kolędę i inne okoliczności nie będzie spotkania w ramach Klubu Seniora.
  4. Plan kolędy na nadchodzący tydzień wygląda następująco:

Poniedziałek 14. stycznia – ul. Reja, Andersa 2-30f (n-ry parzyste)

Wtorek 15. stycznia – ul. Jasna, Andersa 9-65b (n-ry nieparzyste), 32-60 (n-ry parzyste)

Środa 16. stycznia – ul. Andersa 62-112a (n-ry parzyste), 69-83 (n-ry nieparzyste)

Czwartek 17. stycznia – ul. Andersa 114-132 (n-ry parzyste), 85-139 (n-ry nieparzyste)

Piątek 18. stycznia – ul. Andersa 141-187 (n-ry nieparzyste), 134-188 (n-ry parzyste)

Sobota 19. stycznia – ul. 3-go Maja, Ruchu Oporu, Brygady Górniczej, Piękna.

Również w sobotę 19. stycznia – Kolęda dodatkowa od godz. 18.00 – Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć Księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie mogą zgłosić swój adres w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 15.30; w sobotę od godz. 10:00. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki, czwartki i w soboty od godziny 9:00-10:00.

1. W środę 16. stycznia, jak co miesiąc, zostanie odprawione nabożeństwo do św. Jana Pawła II po którym odprawimy Mszę św. ku czci Świętego.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  3. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Marek Gamski, Adam Zborowski. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…