Ogłoszenia parafialne (22 lipca 2018 r.)

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto św. Brygidy Szwedzkiej Patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Kingi; w środę Święto Jakuba Apostoła; w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  2. Informujemy, że dnia 9. września w naszej parafii zostanie zorganizowany festyn rodzinny z okazji urodzin Matki Bożej.
    W związku z festynem zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta. O fundowanie fantów na loterię fantową.
  3. Dziś o godz. 18:00 zostanie odprawione comiesięczne nabożeństwo do św. Rity Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. ku czci św. Rity.
  4. Dnia 30. lipca po raz kolejny wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Osoby, które chciałyby udać się pieszo do Częstochowy prosimy o kontakt z ks. Mateuszem. Można zapisać się także do grupy duchowego uczestnictwa, która w trakcie trwania pielgrzymki będzie się modliła za pielgrzymów.
  5. W przyszłą niedziele jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  6. Prowadzona jest akcja zbierania podpisów z prośbą do Papieża Franciszka o ogłoszenie św. Jana Pawła II Patronem Europy. Chętni mogą złożyć swój podpis pod chórem.
  7. Od miesiąca w parafii trwa program Spiżarnia Caritas. Do tego czasu rozdaliśmy żywność na kwotę ok. 12 tys. zł. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w rozdawanie żywności.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszły śp. Zofia Zelek, Ewa Polak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…