Ogłoszenia parafialne (29 kwietnia 2018 r.)

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w środę wspomnienie św. Atanazego, w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki Polski (Msze św. w porządku niedzielnym); w piątek wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków.
  2. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca tradycyjnie zbierana jest na remont dachu.
  3. W najbliższy piątek 4 maja odbędzie się spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 7.30 msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 Różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych i Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. Księża w tym dniu odwiedzą chorych z komunią św.
  7. Za tydzień w niedzielę wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek, w ramach akcji „Ocalić mogiłę dziada od zapomnienia” – akcja ma na celu ratowanie polskich grobów na kresach wschodnich.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia świąteczne „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Bronisław Moskwa: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…