Ogłoszenia parafialne (6 maja 2018 r.)

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną – pierwszą niedzielę miesiąca. Na zakończenie mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji; w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Na remont dachu naszej świątyni w minioną niedzielę zebrano od darczyńców anonimowych: 50 zł, 50 zł, 100 zł, 100 zł, 100 zł, 100 zł, 200 zł, 1000zł. Razem: 1600 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4.711,90 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Dziś wolontariusze zbierają ofiary do puszek, w ramach akcji „Ocalić mogiłę dziada od zapomnienia” – akcja ma na celu ratowanie polskich grobów na kresach wschodnich.
  5. Za tydzień w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Będzie miała ona miejsce wyjątkowo na Mszy św. o godz. 11.00. W związku tym Msza św. tradycyjnie odprawiana o godz. 12.00 zostanie przesunięta na godz. 12.30. Osoby, które zamówiły intencje na godz.. 12.00 w tym dniu, prosimy przyjście na Mszę św. o godz. 12.30. Podobnie będzie tydzień później, gdy do Pierwszej Komunii św. przystąpi druga grupa dzieci. Dziękujemy za wyrozumiałość.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia świąteczne „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Czesław Czernikiewicz i śp. Marta Tobis: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

1. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na uroczystość św. Stanisława, Patrona Diecezji Świdnickiej:

Drodzy Siostry i Bracia, Umiłowani Diecezjanie!

W najbliższy wtorek, 8 maja przypada uroczystość  św. Stanisława. Krakowski Biskup i Męczennik jest nie tylko głównym Patronem Polski ale z woli św. św. Jana Pawła II jest także Patronem naszej diecezji. Diecezjalne patronalne święto ma szczególną rangę i znaczenie. Stanowi dla nas sposobność by jako przedstawiciele różnych stanów wspólnie podziękować Bogu za przyczyną naszego Orędownika w niebie za dar naszej wspólnoty diecezjalnej oraz za wszelkie łaski, które są naszym udziałem. Tegoroczne świętowanie odpustu diecezjalnego będzie miało dodatkowy tytuł z racji przypadającej 10. rocznicy święceń biskupich JE ks. bp. Adama Bałabucha, biskupa pomocniczego naszej diecezji. W tym dniu otoczymy naszą obecnością i modlitwą bp. Adama dziękując Dobremu Pasterzowi za jego powołanie i apostolską posługę.

Umiłowani Diecezjanie, uroczystości odpustowe rozpoczniemy we wtorek, 8 maja o  godz. 17.00 w sanktuarium św. Józefa  Nieszporami o św. Stanisławie, następnie w uroczystej procesji przeniesiemy do katedry jego relikwie. A o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem najdostojniejszego Jubilata  podczas której homilię wygłosi bp Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Drodzy, gorąco zapraszam na diecezjalne święto całe duchowieństwo, kapituły kolegiackie, księży dziekanów, proboszczów i wikariuszy. Zapraszam siostry zakonne posługujące w diecezji, katechetów, bractwa, wspólnoty, grupy, ruchy modlitwo-formacyjne. Kieruję słowo serdecznego zaproszenia do wszystkich wspólnot parafialnych w naszej diecezji. Liczę na Wasze przybycie i obecność. Zorganizujmy w miarę możliwości swój czas tak by nasza katedra stała się licznie zgromadzonym diecezjalnym wieczernikiem, który za przyczyną św. Stanisława będzie wdzięcznie upraszał na dalszy czas Boże błogosławieństwo dla nas wszytkich a zwłaszcza na dalsze posługiwanie bp. Adama.

Przyzywając opieki Matki Bożej wszystkim na zbliżającą się radosną uroczystość św. Stanisława, Patrona diecezji świdnickiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki