Ogłoszenia parafialne (01 kwietnia 2018 r.)

 1. Życzenia:

Odkupił swe owce Baranek bez skazy, Pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy. Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy, Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.

(frag. Sekwencji Wielkanocnej)

 

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Ta najważniejsza prawda chrześcijańskiej wiary rozjaśnia życie ludzi na całym świecie. Oto Jezus Chrystus, Pan życia i śmierci jako zwycięski wraca z Otchłani, by przywrócić ludziom ich godność, zeszpeconą przez grzech, aby na nowo stali się dziećmi Bożymi. Z okazji Świąt Wielkanocnych przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza Was siłą do realizacji Waszego powołania, niech podejmowane w tym celu wysiłki, dzięki łasce Bożej, przynoszą jak najobfitsze owoce. Niech nasza Matka Maryja, Królowa Niebios, nieustannie towarzyszy Wam swoją matczyną opieką.

Duszpasterze Parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu

 

 1. Przeżywamy Oktawę Wielkiej Nocy – Zmartwychwstania Pańskiego. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy
  w nowennie przed tym Świętem. Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwami nowennowymi codziennie przed mszą wieczorną.
 2. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny msze św. w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia jest przeznaczona na PWT Wrocław i WSD Świdnica.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 różaniec połączony ze zmianą tajemnic różańcowych oraz Mszą św. z racji pierwszej soboty miesiąca. W tym dniu Księża odwiedzą chorych.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia świąteczne „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. Proboszcz parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym
  w zorganizowanie Triduum Sacrum w naszym kościele: Księżom Wikariuszom, Siostrze Przełożonej, Pani Organistce, Śpiewakom, Ceremoniarzom i całej Służbie Liturgicznej, Osobom Sprzątającym kościół oraz wszystkim uczestniczącym
  w największych Świętach naszej wiary.
 8. Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału we Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu, pod Krzyżem milenijnym na Chełmcu, w XIII rocznicę odejścia do wieczności św. Jana Pawła II 7 kwietnia 2018 r.

Drodzy Diecezjanie, Umiłowani Wałbrzyszanie,

Kolejna rocznica odejścia św. Jana Pawła II do wieczności zbiega się w tym roku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.  Przy tej okazji uświadamiamy sobie, że suwerenność choć odzyskana to jednak jest  tak wielką wartością, że należy się o  nią niezmiennie troszczyć. Dla Polaków wyjątkowym przewodnikiem po drogach wolności był i jest nadal św. Jan Paweł II. Prowadzony przez Ducha Świętego, przez cały swój pontyfikat a zwłaszcza poprzez pielgrzymki do Ojczyzny, pouczał i przestrzegał nas przed pułapką wolności pozbawionej fundamentu wartości wynikających z Dekalogu i orędzia Ewangelii.

Cieszę się, że dane nam jest w Wałbrzychu kontynuować tą jedyną w Polsce tradycję modlitewnych spotkań z racji kolejnej rocznicy odejścia do wieczności św. Jana Pawła II.  Niechaj w tym roku, w sobotę 7 kwietnia, modlitwa na stadionie Górnika pod przewodnictwem JE ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, wieloletniego osobistego sekretarza św. Jana Pawła II a dzisiaj metropolity lwowskiego, pomoże nam właściwie ocenić i rozwijać dar naszej osobistej jak i narodowej wolności. Nasze spotkanie, transmitowane na cały świat przez Telewizję Trwam i Radio Maryja, rozpocznie się o godz. 15.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie sprawowana będzie Msza św., a  po niej będzie trwało modlitewne czuwanie do godz. 21.37.

Zachęcam wszystkich do udziału w modlitwie za przyczyną św. Jana Pawła II
i z serca błogosławię.

 

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

 1. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia w całej diecezji zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Świdnickiej.
 2. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Zygmunt Jagła, Cecylia Adamek i Grażyna Orłowska: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.