Grupy parafialne
Na terenie naszej parafii działają następujące grupy:
- Rada Parafialna, jako ciało doradcze księdza Proboszcza, aktywnie włącza się w rozwiązywanie podstawowych spraw związanych z funkcjonowaniem parafii i administrowaniem finansami. Przewodniczącym Rady Parafialnej jest ks. Proboszcz
- Rada do Spraw Ekonomicznych, której zadaniem jest świadczenie proboszczowi pomocy w administrowaniu dobrami parafialnymi. Przewodniczącym Rady do Spraw Ekonomicznych jest ks. Proboszcz – Do pobrania: Statut i skład Rady ds Ekonom, zatwierdzony przez Biskupa Świdnickiego (PDF)
- Bractwo św. Rity Bractwo Świętej Rity powstało z odczytania natchnień Ducha Świętego jako wspólnota osób duchownych i świeckich pragnących rozszerzać kult Świętej Rity oraz modlitwą wspierać wspólnotę Kościoła. Opiekunem jest ks. Proboszcz – informacje o historii Bractwa znajdziesz
tutaj. - Liturgiczna Służba Ołtarza liczy 39 osób („ojcowie ministranci”, ceremoniarze, lektorzy, ministranci i kandydaci).
Zbiórki formacyjne odbywają się w grupach w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00. Raz w miesiącu o godz. 18:00 odprawiamy uroczystą Mszę św. „ministrancką” w intencji całej Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin. Również raz w miesiącu organizujemy wspólne wyjazdy. Nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii trwa cały rok. – opiekun Ks. Daniel Mosór - Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ( POAK ) został powołany Uchwałą nr 1/6/2022 Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej z dnia 07 czerwca 2022 roku; Na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 września 2005 r. została nadana „ osobowość prawna organizacji kościelnej Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej pod nazwą Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej …” Obecnie POAK liczy 12 członków. Asystent Kościelny – ks dr Zbigniew Chromy.
- Domowy Kościół, który jest zakorzeniony w nauczaniu Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Kręgiem opiekuje się ks. Proboszcz.
- Wspólnota Żywego Różańca w liczbie 8 Róż Różańcowych żeńskich i mieszanych. Stowarzyszenie Żywego Różańca założyła sługa Boża Paulina Jaricot, 1826r. w Lyonie. Składa się on z 15 osobowych (obecnie 20-osobowych) grup, zwanych różami. Na czele każdej Róży stoi zelator. Każdy członek Róży odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca, co łącznie daje cały różaniec.
- Żywy Różaniec ma swoje Msze święte w każdą 1. Sobotę Miesiąca o godz. 8.00 w kościele. Wówczas odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmawiany jest Różaniec, następnie odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich Róż Różańcowych. Pragnących włączyć się do modlitwy różańcowej prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub bezpośrednio do ks. Zbigniewa Chromego – Opiekuna /Moderatora Róż Różańcowych.
Miesięczna intencja Żywego Różańca –> tutaj
Statut Żywego Różańca –> tutaj - Róże Różańcowe naszej Parafii:
-
Narodzenia NMP
-
Matki Bożej Różańcowej
-
św. Józefa
-
Matki Boskiej Częstochowskiej
-
Królowej Apostołów
-
Matki Bożej Bolesnej
-
Matki Bożej Nieustającej Pomocy
-
św. Filomeny
- Róża Męska Królowej Rodzin
-
Wierni, którzy należą do różnych stowarzyszeń modlitwy różańcowej i odmawiają w nich modlitwę różańcową mogą zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami w następujące dni roku kościelnego:
-
święto Zmartwychwstania Pańskiego
-
święto Bożego Narodzenia (25.XII)
-
święto Zwiastowania Pańskiego (25.III)
-
święto Wniebowzięcia Matki Bożej (15.VIII)
-
święto Królowej Różańca Świętego (7.X.)
-
święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 XII)
-
święto Ofiarowania Pańskiego (2.II)
-
rocznica przyjęcia do Żywego Różańca