Grupy parafialne

Na terenie naszej parafii działają następujące grupy:

• Rada Parafialna, jako ciało doradcze księdza Proboszcza, aktywnie włącza się w rozwiązywanie podstawowych spraw związanych z funkcjonowaniem parafii i administrowaniem finansami. Przewodniczącym Rady Parafialnej jest ks. Proboszcz
  • Rada do Spraw Ekonomicznych, której zadaniem jest świadczenie proboszczowi pomocy w administrowaniu dobrami parafialnymi. Przewodniczącym Rady do Spraw Ekonomicznych jest ks. Proboszcz – Do pobrania: Statut i skład Rady ds Ekonom, zatwierdzony przez Biskupa Świdnickiego (PDF)
  • Bractwo św. Rity Bractwo Świętej Rity powstało z odczytania natchnień Ducha Świętego jako wspólnota osób duchownych i świeckich pragnących rozszerzać kult Świętej Rity oraz modlitwą wspierać wspólnotę Kościoła. Opiekunem jest ks. Proboszcz – informacje o historii Bractwa znajdziesz tutaj.
  • Liturgiczna Służba Ołtarza, składająca się z kandydatów na ministrantów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy oraz Ojców Ministrantów. Liturgiczna Służba Ołtarza ma swoje zbiórki w każdy piątek o godz. 17.00 w salce na plebanii. Opiekunem jest ks. Jarosław Buczyński
  • Schola dziecięca FAMILIA SANCTI GEORGI ubogaca w każdą niedziele i święta o godz. 10:30 msze św. Próby odbywają się w każdy poniedziałek o 16:30 na plebani Opiekunem jest ks. Artur Merholc
  • Chór Parafialny, który ubogaca liturgię pięknym śpiewem. Chór spotyka się co środę o godz. 19.00 w salce na plebanii. Opiekunką jest organistka, pani Agnieszka Muszyńska
  • Domowy Kościół, który jest zakorzeniony w nauczaniu Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Dwoma kręgami DK opiekuje się ks. Proboszcz
  • Wspólnota Żywego Różańca w liczbie 8 Róż Różańcowych żeńskich i mieszanych. Stowarzyszenie Żywego Różańca założyła sługa Boża Paulina Jaricot, 1826r. w Lyonie. Składa się on z 15 osobowych (obecnie 20-osobowych) grup, zwanych różami. Na czele każdej Róży stoi zelator. Każdy członek Róży odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca, co łącznie daje cały różaniec.
  • Żywy Różaniec ma swoje Msze święte w każdą 1. Sobotę Miesiąca o godz. 8.00 w kościele. Wówczas odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmawiany jest Różaniec, następnie odprawiana jest Msza św. w intencji wszystkich Róż Różańcowych. Pragnących włączyć się do modlitwy różańcowej prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub bezpośrednio do  ks. Zbigniewa Chromego – Opiekuna /Moderatora Róż Różańcowych.
    Miesięczna intencja Żywego Różańca –> tutaj
    Statut Żywego Różańca –> tutaj
  • Róże Różańcowe naszej Parafii:
    1. Narodzenia NMP

2. Matki Bożej Różańcowej

3. św. Józefa

4. Matki Boskiej Częstochowskiej

5. Królowej Apostołów

6. Matki Bożej Bolesnej

7. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

8. św. Filomeny

Wierni, którzy należą do różnych stowarzyszeń modlitwy różańcowej i odmawiają w nich modlitwę różańcową mogą zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami w następujące dni roku kościelnego:

• święto Zmartwychwstania Pańskiego

• święto Bożego Narodzenia (25.XII)

• święto Zwiastowania Pańskiego (25.III)

• święto Wniebowzięcia Matki Bożej  (15.VIII)

• święto Królowej Różańca Świętego (7.X.)

• święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 XII)

• święto Ofiarowania Pańskiego (2.II)

• rocznica przyjęcia do Żywego Różańca