Ogłoszenia parafialne (29 marca 2020 r.)

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Tradycyjnie w dniu dzisiejszym zasłaniane są krzyże. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa.
  2. Przypominamy że ze względu na stan epidemii ogłoszony w piątek zawieszone są wszelkie spotkania w parafii. Osoby osłabione
    z powodu wieku, chore, z objawami infekcji prosimy o nie uczestniczenie w nabożeństwa wielkopostnych oraz w Mszach św.
  3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są sprawowane w następującym porządku w każdy piątek o godz. 17:15 Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17:15 Gorzkie Żale.
  4. W dalszym ciągu nieczynna jest kancelaria oraz porady prawne. Pilne sprawy prosimy załatwiać dzwoniąc na parafialny numer 507824030.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca.
  6. Odwiedziny chorych zostały zawieszone dekretem Księdza Biskupa ze względu na epidemię. Osoby chore, które pragną przyjąć Pana Jezusa przed Świętami muszą zostać zgłoszone indywidualnie telefonicznie bądź mailowo. Odwiedziny będą miały miejsce o tradycyjnej porze w pierwszą sobotę.
  7. W naszym kościele od Środy Popielcowej znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną.
  8. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie możliwa w następujących terminach:

– w poniedziałek i środę w godz. 15:00-17:00.

– w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy rano: 9:00-10:00; popołudniu 15:30-17:00.

1. Do nabycia nowy numer „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. Uruchamiamy także od tej niedzieli transmisje na żywo z parafialnego Facebooka mszy św. i nabożeństw w następującym porządku:

– w dniu dzisiejszym:  Msza św. o godz. 12:00; Gorzkie żale o godz. 17:15

– w poniedziałek i środę Nieszpory o godz.17:15

– w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15

– w Wielkim Tygodniu codzienne transmisje (szczegóły podamy w Niedzielę Palmową).

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy internetowe rekolekcje wielkopostne w dniach 05-07 kwietnia (od niedzieli do wtorku) dostępne od godz.19:00 na stronie internetowej naszej Parafii oraz na parafialnym Facebooku.

1. Przypominamy, że kościół jest otwarty codziennie od godz. 6:30 do 19:00. W ciągu dnia (codziennie) jest wystawiony Najświętszy Sakrament i zachęcamy do Adoracji i modlitwy indywidualnej.
  2. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Teresa Fila, Janina Jędrzejczyk, Czesława Baranowska, Helena Mazur. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…