Ogłoszenia parafialne (08 września 2024 r.)

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w piątek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W przyszłą niedzielę uroczystość Matki Bożej Bolesnej patronki naszego miasta.

2. Nieszporów niedzielnych za względu na festyn dziś nie będzie.

3. Dzisiaj Mszą św. o godz. 12:00 rozpoczniemy nasz festyn parafialny. Program wywieszony jest w gablocie. Gościem specjalnym naszego festynu będzie Pan Dariusz Futyma. Wśród wielu atrakcji loteria fantowa, w której głównymi nagrodami są tygodniowy pobyt na Lazurowym Wybrzeżu, weekend nad morzem dla dwóch osób, rower oraz telewizor. Prosimy Panie o upieczenie ciast na nasze parafialne święto. Dziś po każdej Mszy św. można nabyć w kościele losy na loterię fantową, będzie je można także nabyć na festynie. Cena jednego losu 7 zł.

4. W tym tygodniu spotkanie seniorów we wtorek i środę o godz. 10:00.

5. Informujemy, że rozpoczęliśmy zapisy do I Komunii Świętej oraz do Sakramentu Bierzmowania które potrwają do końca września. Zapisy będą odbywać się w kościele po niedzielnej Mszy św. bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy nie zwlekać z zapisami.

6. W piątek, 13 września, zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18:00. Na nabożeństwo przynosimy świeczki.

7. Trwa Nowenna do Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego Miasta. W ramach dyżuru w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (w Śródmieściu) nasza parafia została poproszona o odprawienie i uczestniczenie we Mszy św. 13 września o godz. 20:00.

8. Dnia 14 września wraz z parafią Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju, z którą wspólnie postawiliśmy Krzyż na Chełmcu organizujemy pielgrzymkę na tę górę. Wyruszymy z naszej parafii o godz. 9:00, by ok. godz. 12:00 odprawić na Chełmcu Mszę św. w obecności relikwii Drzewa Krzyża św. Następnie przewidziane jest międzyparafialne ognisko integracyjne.

9. Informujemy, że jest już Księga Intencji na rok 2025. Osoby, którym zależy na konkretnej dacie zapraszamy do zakrystii bądź kancelarii.