Ogłoszenia Duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą 2. 10. 2016

 

  1. W najbliższą środę 5. października włącznie odbędzie się w naszej parafii peregrynacja Figury MB Fatimskiej, rekolekcjom będzie przewodniczył o. Piotr – franciszkanin. Figura przybędzie do nas o godz. 17.30, nabożeństwo oczekiwania rozpocznie się o godz. 17.00 a Mszy św. powitalnej przewodniczyć będzie ks. Infułat Julian Źrałko – długoletni proboszcz naszej parafii. Pożegnanie Figury będzie w niedzielę 9. 10 na Mszy św. o godzinie 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Adam Bałabuch. Figurę odprowadzimy do parafii św. Józefa Robotnika. Każdy otrzymał w poprzednią niedzielę program peregrynacji, prosimy się z nim zapoznać. Każdego dnia o godz. 20.30 będzie miał miejsce Apel Fatimski z procesją światła, prosimy nabywać świece, dziś jeszcze będzie można u ministrantów je nabyć. Zostało jeszcze tylko 30 sztuk. Zapraszamy na to wielkie wydarzenie, które niech będzie szczególnym czasem nawiedzenia MB Fatimskiej, naszych rodzin i parafii. Szczegółowy Program Rekolekcji jest wywieszony w gablocie, na naszej stronie parafialnej i parafialnym facebooku. Prosimy szczególnie grupy parafialne o zapoznanie się z harmonogramem rekolekcji, gdyż poszczególne grupy będą nosić figurę MB Fatimskiej podczas procesji światła oraz przy przywitaniu i pożegnaniu Maryi.
  2. W czasie nawiedzenia MB Fatimskiej będziemy przeżywać w piątek 7. października Odpust Parafialny MB Różańcowej. Podczas trwania Rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 w czwartek, piątek i sobotę. Nie będzie także Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w niedzielę, gdyż będzie Msza św. pożegnalna o godz. 16.00
  3. Dzisiaj po Mszy św. na godz. 12.00 zapraszamy na 4. Festyn Rodzinny. Przewidywane są ciekawe atrakcje i konkursy dla rodzin, bardzo bogata oferta garmażeryjna, loteria fantowa z ciekawymi nagrodami oraz aukcja srebrnej biżuterii. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w organizację Festynu. Wśród loterii fantowej można wygrać m.in. Mikser Kuchenny, grilla ogrodowego, suszarkę do włosów, ciekawe gadżety i zabawki. Losy są po 2 (mniejsze dla dzieci) i 5 zł. Około godz. 16.30 będzie miała miejsce aukcja złotych i srebrnych kolczyków, dwóch pięknych zegarków i srebrnego łańcuszka. Festyn będzie prowadzić p. dr Anna Majewska, która przygotowała ciekawe konkursy dla dzieci i rodzin. Dochód z Festynu przeznaczony będzie w całości na remont dachu naszego kościoła.
  4. Przy wyjściu z kościoła stoją dziś przedstawiciele Kursu Alpha, którzy działają przy parafii św. Józefa Oblubieńca na Sobięcinie. Więcej informacji na temat tego Kursu udzielą zainteresowanym przy wyjściu. Prosimy również brać od nich zaproszenia na jutrzejsze spotkanie na Sobięcinie.
  5. Od 3 do 10 października będzie miała miejsce zbiórka płodów ziemi i ofiar pieniężnych na WSD w Świdnicy. Ofiary indywidualne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Rozpoczęły się prace wysokościowe na wieży kościoła. W minionym czasie ofiarę na remont dachu kościoła złożyła p. Halina Letka 250 zł. Jutro po wieczornej Mszy św. podczas modlitwy do św. Jerzego będziemy modlić się za wszystkich ofiarodawców remontu dachu jak i dobroczyńców 4 Festynu Parafialnego. Taca z ubiegłej niedzieli przeznaczona na remont dachu wyniosła …………..
  7. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla bierzmowanych
  8. We wtorek o godz. 17.00 Darmowe porady prawne w salce na plebanii.
  9. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy przyjemnego i ciepłego tygodnia oraz zapraszamy do uczestnictwa w naszym życiu parafialnym. Dziękujemy za złożone dziś ofiary. Zapraszamy do wzięcia udziału w Festynie Rodzinnym i długo oczekiwanej peregrynacji MB Fatimskiej. Ponieważ szykuje się duchowo bardzo pracowity tydzień w parafii, prosimy o modlitwę w tej intencji.