Ogłoszenia parafialne (01 listopada 2020 r.)

  1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych – I niedziela miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
  2. W ubiegłą niedzielę na prace remontowe w naszym kościele od darczyńców indywidualnych zebraliśmy razem 600 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 2569,94 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  3. Dziś o godz. 17:15 nabożeństwo za zmarłych wyjątkowo nie na cmentarzu, ale w kościele. Dnia 02 listopada Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 ze śpiewami po łacinie. Wypominki za zmarłych odprawiamy od 2 listopada codziennie o godz. 17:15.
  4. Wierni, którzy w listopadzie pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach 1 i 2 listopada za nabożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę” można również uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe.
  5. Pod chórem znajdują się kartki wypominkowe. Wypełnione wypominki będzie można składać na tacę, a także do specjalnej skrzynki z napisem „wypominki” i na cmentarzu w dniu 1 listopada. Dziś i jutro ministranci pod chórem będą sprzedawać znicze. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  6. Msza św. o nowe powołania w czwartek o godz. 18:00. W piątek spowiedź od godz. 17.15. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. Księża odwiedzą chorych, których podobnie jak miesiąc wcześniej, ze względu na pandemię, trzeba będzie zgłosić w zakrystii bądź telefonicznie.
  7. Zgodnie z rozporządzeniem Premiera dziś i jutro cmentarz parafialny jest zamknięty. Zgodnie z dekretem Biskupa Świdnickiego zachęcamy do indywidualnego nawiedzania naszego cmentarza i rozłożenie tej wizyty.
  8. Kancelaria czynna będzie tylko w czwartki od 16:00-17:30.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Franciszek Lisiowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…