Ogłoszenia parafialne (01 października 2023 r.)

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą – I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  2. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 4514,62 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 400 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  3. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. Nieszpory niedzielne w październiku po różańcu.
  4. Trwa nowenna przed uroczystością odpustową Matki Bożej Różańcowej. Nowenna codziennie o godz. 17:15.
  5. W sobotę 7 października będziemy przeżywać nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Mszy odpustowej będzie przewodniczył Dziekan Krzysztof Moszumański. Zapraszamy wszystkich na nasze parafialne święto.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica W piątek spowiedź o 17:30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca.
    W tym dniu Ks. Artur odwiedzi chorych.
  7. Wracamy po covidowej przerwie do spotkań przy kawie i cieście w Domu Parafialnym. W przyszłą niedzielę 8 października po każdej Mszy św. możliwość nabycia ciasta oraz (nowość !) waty cukrowej. Zapraszamy.
  8. W tym tygodniu w poniedziałek 02 października o godz. 10:00 spotkanie seniorów, podczas którego nasi seniorzy w ramach akcji „Puszka dla maluszka” będą szyły m.in. pieluszki wielokrotnego użytku dla noworodków w Kamerunie. We wtorek spotkanie o godz. 14:00., które będzie miało charakter wykładu otwartego, a tematem będą pszczoły i ich rola w naszym życiu. Szczegóły w gablocie.
  9. Nasza parafia włączyła się w akcję „Opatrunek na ratunek”, która potrwa do końca października. Zebrane środki opatrunkowe trafią do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki. Szczegóły akcji w gablocie.
  10. Na Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy, która odbędzie się w dniach 26.04-10.05.2024 r. są jeszcze 3 wolne miejsca. Osoby z rezerwowej listy zostały już zapisane. Program i cena pielgrzymki w gablocie. Zapisy u proboszcza. Do końca października, osoby już zapisane, prosimy o wpłacenie zaliczek w wysokości 1300 zł. W razie jakiś wątpliwości prosimy o zgłoszenie do proboszcza.
  11. Parafia organizuje wyjazd do kopalni soli w Wieliczce dnia 14 października z nawiedzeniem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Cena za autobus 120 zł od osoby. Bilet wstępu do kopalni od 60-80 zł. (zniżki dla dzieci i seniorów). Msza św. będzie odprawiona w kopalni soli. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, powrót późnym wieczorem. Szczegóły dotyczące godziny wyjazdu niebawem.