Ogłoszenia parafialne (01 września 2024 r.)

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą – I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
  1. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 4719,70 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 350 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  1. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  1. W tym tygodniu spotkanie seniorów w czwartek i piątek o godz. 10:00.
  1. Wraca normalny harmonogram pracy kancelarii, która będzie otwarta we wtorek o godz. 19:00 oraz w czwartek w godz. 16:00 – 17:30.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica W piątek spowiedź o 17:30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. Ks. Daniel odwiedzi w tym dniu swoich chorych, od godziny 08:00.
  1. Za tydzień organizujemy festyn parafialny. Program wywieszony jest w gablocie. Gościem specjalnym naszego festynu będzie Pan Grzegorz Futyma, który da koncert na scenie przy Domu Parafialnym. Wśród wielu atrakcji loteria fantowa, w której głównymi nagrodami są tygodniowy pobyt na Lazurowym Wybrzeżu, weekend nad morzem dla dwóch osób oraz telewizor. Prosimy także Panie o upieczenie ciast na nasze parafialne święto. Dziś i 08.09 można nabyć w kościele losy na loterię fantową. Cena jednego losu 7 zł.
  1. Informujemy, że rozpoczynamy zapisy do I Komunii Świętej oraz do Sakramentu Bierzmowania które potrwają do końca września. Zapisy będą odbywać się w kościele po niedzielnej Mszy św. bądź w kancelarii parafialnej. Prosimy nie zwlekać z zapisami.
  1. W sobotę o godz. 11:00 pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów.
  1.  Dnia 7 września, jak co roku, rozpoczyna się Nowenna do Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego Miasta. W ramach dyżuru w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej (w Śródmieściu) nasza parafia została poproszona o odprawienie i uczestniczenie we Mszy św. 13 września o godz. 20:00.
  1.  Dnia 14 września odbędzie się pielgrzymka na Chełmiec. Tam o godz. 12:00 odprawimy Mszę św. w obecności relikwii Krzyża św. Po Mszy św. przewidziane jest ognisko. Wymarsz o godz. 9:00 sprzed plebanii.
  1.  W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Wiesław Żeligowski. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…