Ogłoszenia parafialne (02 października 2022 r.)

 1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej, w piątek NMP Różańcowej.
 2. Wczoraj rozpoczęły się Misje św. w naszej Parafii, które prowadzą Ojcowie Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej, O. Tarsycjusz Bukowski i O. Terencjan Krawiec. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i polecamy Ojców Misjonarzy modlitwie parafian.
 3. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 5008,16 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 500zł zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
 4. Dzisiaj na spotkanie, do kościoła, na godz. 16:00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W związku z Misjami w naszej Parafii z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w czwartek w godzinach 8:00-9:00 i 17:00-18:00.
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Do 6 października w czasie Misji św. Różaniec w ramach Nowenny Pompejańskiej od godz. 17:00. Osoby nie odmawiające Nowenny zapraszamy w tym czasie na godz. 17:30 na trzecią część różańca. Od 8 października różaniec codziennie o godz. 17:15.
 7. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. po Nowennie Pompejańskiej. Zachęcamy do uczestnictwa.
 8. Dnia 7 października będziemy przeżywać nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej połączony z Koronacją Obrazu Matki Bożej Białokamieńskiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Abp. Mieczysława Mokrzyckiego w asyście JE Ks. Biskupa Marka Mendyka będzie odprawiona w tym dniu o godz. 17:00. W tym dniu różaniec odprawimy o godz. 16:00 i mamy nadzieję, że licznie i duchowo przeżyjemy to bardzo ważne wydarzenie historyczne w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy! W czasie Mszy św. odpustowej oprawę muzyczną stanowić będzie Zespół Wokalny „Jerycho” specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej. Po Mszy Zespół wykona jeszcze kilka utworów w ramach mini koncertu.
 9. W poniedziałek 3 października odbędzie się sprzątanie kościoła przed odpustem. Kościół będziemy sprzątać po Mszy wieczornej. Po sprzątaniu serdecznie zapraszamy na herbatę na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 10. Zbiórka ministrantów przed odpustem we wtorek i czwartek o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 11. Po Mszy Świętej odpustowej, będzie można nabyć książki o św. Janie Pawle II, autorstwa Jego byłego Osobistego Sekretarza Ks. Abp. Mieczysława Mokrzyckiego z jego autografem.
 12. W tym tygodniu intencje z godz. 07:00 będą odprawione o godz. 09:00, ze względu na Misje Święte. Mszy Świętych o godz. 07:00 od poniedziałku do piątku, nie będzie.
 13. W związku z Misjami i koronacją Obrazu Matki Boże do nabycia są ikony z wizerunkiem Matki Bożej z modlitwą do Matki Bożej Białokamieńskiej za odmówienie której można uzyskać odpust cząstkowy. Do nabycia pod chórem po Mszy Świętej odpustowej. Koszt 26zł.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Czesław Wiśniarek i Janina Fornalik. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…