Ogłoszenia parafialne (03 czerwca 2018 r.)

1. Przeżywamy IX niedzielę zwykłą – I niedzielę miesiąca czerwca. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Bonifacego Biskupa i Męczennika;
    w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Dziś 3 czerwca po raz 11. obchodzimy Święto Dziękczynienia – w tym roku dziękując Opatrzności Bożej za 100-lecie odzyskania niepodległości. W tym dniu we wszystkich parafiach zbiórka pod kościołem na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. Na remont dachu naszej świątyni w minioną niedzielę zebrano: 50 zł, 100 zł, 200 zł, 200 zł, 500 zł. Razem: 1050 zł. Taca
    z zeszłej niedzieli wyniosła 4.130,30 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ze względu na obowiązywanie od 25 maja br.
    w całej Unii Europejskiej ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), musimy odstąpić od dotychczasowej formy ogłaszania darczyńców.
  4. W związku z obowiązywaniem rozporządzenia o ochronie danych osobowych nie będziemy wydawać świadectw chrztu, bierzmowania i innych dokumentów zawierających dane osobowe osobom trzecim, chyba, że będą miały pisemne upoważnienie osób, których te dane dotyczą. Będziemy też musieli prosić o okazywanie dowodu tożsamości w określonych przypadkach.
  5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. W najbliższy czwartek ze względu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i procesji do czterech ołtarzy nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  7. WSD Świdnica w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej zaprasza na wykład: Czy w obliczu cierpienia można Boga nazywać dobrym Ojcem? Wykład odbędzie w ramach cyklu „Drogami Wiary i Rozumu” 4. czerwca w poniedziałek o godz. 17.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Józefa Musiał, Józef Janczak i Elżbieta Pieczątkiewicz: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
  1. Ksiądz Biskup Ignacy Dec zaprasza na pielgrzymkę rodzin do Sanktuarium w Wambierzycach na dzień 16. czerwca. Dysponujemy 10. indywidualnymi zaproszeniami na to spotkanie, które można odebrać w zakrystii.
    Więcej informacji pod linkiem http://www.diecezja.swidnica.pl/images/DokumentyDoPobrania/Wambierzyce-2.pdf