Ogłoszenia parafialne (03 listopada 2019 r.)

1. Przeżywamy XXXI Niedzielę Zwykłą. Pierwszą niedzielę miesiąca. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Karola Boromeusza; w sobotę święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  2. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Modlitwy wypominkowe są odprawiane w naszym kościele w dniach od 2 do 11 listopada o godz. 17.15. Oprócz tego wzorem ubiegłego roku zapraszamy
    w dniach od 2 do 8 listopada do kaplicy cmentarnej na godz. 15.00 na nabożeństwo
    w intencji dusz czyśćcowych. Kartki wypominkowe znajdują się z tyłu kościoła, prosimy o czytelne wypełnianie.
  3. Z racji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, które przypadało w I sobotę miesiąca listopada, księża odwiedzą chorych w II sobotę, tj. 9 listopada.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną oraz pierwszy czwartek, Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek
    o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica.
  5. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 200 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 4 450,35 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  6. Zapraszamy dzieci do scholi parafialnej. Kolejne spotkanie scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 16:30 na plebanii.
  7. W poniedziałek i w środę o godz. 10:00 spotkanie w ramach Klubu Seniora.
  8. W przyszłą niedzielę spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych o godz. 16:00 w naszym kościele.
  9. Za tydzień w niedzielę 10 listopada o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. trydencka. Osoby, które nie chcą uczestniczyć w Mszy św. sprawowanej wg starszej formy rytu rzymskiego prosimy o wybranie innej godziny. Jednocześnie przypominamy, że Msze św. trydenckie odprawiane są raz w miesiącu w naszym kościele. Harmonogram tych Mszy jest wywieszony w gablocie.
  10. W najbliższym czasie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędą się według następującego porządku: spotkanie dla męskiej młodzieży we wtorek 5 listopada o godz. 19:00. Spotkanie dla młodzieży żeńskiej we wtorek 12 listopada o godz. 19:00. Katechezy odbędą się w Domu Parafialnym.
  11. W przyszłą niedzielę nasi ministranci będą zbierać do puszek na fundusz ministrancki. Pieniądze będą przeznaczone na wyjazd w czasie ferii zimowych.
  12. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowa cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
  13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Wiesław Humiński i Albina Butta. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…