Ogłoszenia parafialne (04 sierpnia 2019 r.)

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą, pierwszą niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.
    W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Matki Bożej Większej; we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek św. Dominika, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca.
  2. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłaszać się do ks. Jarosława, opiekuna ministrantów lub do ks. Proboszcza.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną.
  4. Dnia 8 września organizujemy kolejny festyn parafialny na urodziny Matki Bożej. Stąd jak co roku zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta oraz o fundowanie fantów na loterię fantową.
  5. Trwa pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, modlitwy w intencji pielgrzymów będą odmawiane przed wieczorną Mszą św. oraz podczas jej trwania.
  6. W związku z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę organizujemy wyjazd autokarowy na zakończenie pielgrzymki w dniu 9 sierpnia. Wyjazd z parafii św. Jerzego o godz. 3.30. W programie Msza św. o godz. 9.00 przed Obrazem Matki Bożej. Koszt 55 zł. Osoby, które się zapisały prosimy o wpłacanie pieniędzy na wyjazd.
  7. W ubiegłą niedzielę od darczyńców indywidualnych na remont Kościoła zebraliśmy razem 600 zł. Taca z zeszłej niedzieli wyniosła 3.432,30 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont naszej Świątyni.
  8. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  9. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Janina Rzepecka i Adam Krysztof: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…