Ogłoszenia parafialne (05 kwietnia 2020 r.)

1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową), którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym tygodniu msze św. od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 18.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie Mszy św. porannej nie będzie. Wieczorem tego dnia rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z epidemią oraz z wytycznymi Biskupa Administratora Diecezji Świdnickiej w czasie Triduum Sacrum kościół będzie zamknięty. Jednocześnie informujemy, że w piątek i sobotę w ciągu dnia kościół będzie otwarty i będzie można indywidualnie przyjść na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem (do czego zachęcamy). Nie będzie poświęcenia pokarmów. Ze względu na stan epidemii odkładamy chrzty zaplanowane na Wielkanoc do czasu ustania epidemii.
  2. W obecnym stanie epidemii zawieszone są wszelkie spotkania w parafii. Osoby osłabione z powodu wieku, chore, z objawami infekcji prosimy o nie uczestniczenie w nabożeństwa oraz w Mszach św.
  3. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W dalszym ciągu nieczynna jest kancelaria oraz porady prawne. Pilne sprawy prosimy załatwiać dzwoniąc na parafialny numer 507824030.
  5. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie możliwa od poniedziałku do środy rano w godz. 9:00-10:00, a popołudniu w godz.15:30-17:00. Po spowiedzi będzie można przyjąć Komunię św.
  6. Do nabycia nowy numer „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  7. Uruchomiliśmy transmisje z parafialnego Facebooka mszy św. i nabożeństw.
    W Wielkim Tygodniu będą one następującym porządku:

– Msza św. o godz. 12:00; Gorzkie żale o godz. 17:15

– w poniedziałek i środę Nieszpory o godz.17:15

– w piątek Droga Krzyżowa o godz. 15:00 połączona z nowenną przed Świętem Miłosierdzia.

– w Triduum transmisje homilii w czwartek i piątek o godz. 18:30, w sobotę o godz. 20:30.

– Dziś rozpoczynamy internetowe rekolekcje wielkopostne (05-07 kwietnia, od niedzieli do wtorku) dostępne od godz.19:00 na stronie internetowej naszej Parafii oraz na parafialnym Facebooku.

1. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Mieczysław Til, Stanisław Prygiel, Romuald Leśniak, Marek Maciejewski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…