Ogłoszenia parafialne (06 grudnia 2020 r.)

  1. Dziś II Niedziela Adwentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ambrożego Doktora Kościoła, we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  2. W ubiegłą niedzielę taca na cele remontowe wyniosła 3275,48 zł. Od darczyńców indywidualnych otrzymaliśmy razem 1000 zł. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych w naszym kościele.
  3. Dzisiaj w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek.
  4. W naszym kościele Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W te dni schowanie Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie 15 minut przed Mszą św. roratnią. Wyjątek stanowić będzie nowenna do św. Józefa.
  5. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Świdnickiego do 7 grudnia przed Mszą św. wieczorną odbywa się nowenna przed poświęceniem naszej diecezji św. Józefowi, które nastąpi 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna w te dni codziennie o godz. 17:30.
  6. Kancelaria czynna będzie tylko w czwartki od 16:00-17:30.
  7. W związku z komunikatem Ks. Biskupa Świdnickiego w tym roku kolęda będzie możliwa tylko na zaproszenie (ze względu do epidemię). Kartki do wypełnienia znajdują się pod chórem. Zbieramy je do Świąt Bożego Narodzenia czyli 25 grudnia włącznie. Kalendarz wizyty duszpasterskiej ogłosimy w niedzielę 27 grudnia.
  8. W przyszłą niedzielę 13 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Tarsycjusz Jędrzej Bukowski OFM – rzecznik prasowy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie rekolekcji Msza św. o godz. 09:00 i 18:00. W ramach rekolekcji Msza trydencka w niedziele o godz. 12:00.
  9. We wtorek, 15 grudnia, o godz. 19:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Ryszard Wawrzyniec, Danuta Pełech. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…