Ogłoszenia parafialne (06 września 2020 r.)

1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek święto Narodzenia NMP. Dzisiaj na Mszy o godz. 10:30 zostaną poświęcone przybory szkolne. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Prosimy o wybranie Mszy św. o innej godzinie.
  2. Od dnia dzisiejszego ulega zmianie porządek spowiedzi w naszej parafii. W tygodniu spowiadać będziemy pół godziny przed Mszą św. a w niedzielę między Mszami. W ten sposób osoby chcące skorzystać z sakramentu pokuty będą mogły uczestniczyć w całej Eucharystii.
  3. W ubiegłą niedziele przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali do puszek 1400 zł. Taca w tym dniu wyniosła 4149,33 zł. Ofiarodawcy indywidualni złożyli razem 500 zł. Łącznie zabraliśmy 6049,33 zł. Dzięki waszej ofiarności, za którą bardzo dziękujemy, zebraliśmy w ciągu trzech miesięcy na remont Wieżyczek w przy wejściu głównym 26 117,40 zł. Brakuje nam tylko 33 882,60 zł. Serdeczne Bóg zapłać Radzie Parafialnej i wszystkim ofiarodawcom.
  4. W najbliższą sobotę odbędzie się Ingres Biskupa Świdnickiego do Katedry. Otoczmy w tym dniu naszego Biskupa wspólną modlitwą. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11:00. We Mszy św. ze względu na obostrzenia sanitarne mogą wziąć udział zaproszeni goście. Informujemy, że w tym czasie będzie prowadzona bezpośrednia transmisja na portalu:diecezja.swidnica.pl
  5. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Codziennie odmawiamy cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Dziś wyjątkowo po wieczornej Mszy św. nie będzie trzeciej części Różańca.
  6. W tym tygodniu spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 10:00. Odbędzie się ono w Domu Parafialnym.
  7. W dniu dzisiejszym o godz. 17:00 przy naszej parafii zacznie działać Klub AA.
  8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12:00 w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. W związku z sytuacją sanitarną bardzo prosimy, aby osoby nie związane z uroczystością wybrały inną godzinę Mszy św. W związku z I Komunią Msza św. trydencka zostanie odprawiona 20 września (tydzień później) o godz. 18:00.
  9. Spowiedź dla dzieci komunijnych w sobotę 12 września o godz.10:00. Będzie to także okazja do spowiedzi dla rodziców i chrzestnych.
  10. Tradycyjny „Biały Tydzień” dla dzieci komunijnych od 14-19 września. W poniedziałek o godz. 16:00; od wtorku do soboty o godz. 18:00. W sobotę zostaną rozdane obrazki-pamiątki I Komunii św.
  11. Dnia 9 września rozpoczyna się w Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Bolesnej Patronki naszego miasta. W ramach nowenny dyżur naszej parafii przypada 12 września. W tym dniu mamy uczestniczyć w Mszy św. godz. 20:00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i w czuwaniu modlitewnym do godz. 22:00. Zachęcamy do uczestnictwa. Msza odpustowa pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Marka Mendyka zostanie odprawiona 16 września o godz. 18:00.
  12. W święto Podwyższenia Krzyża św. po Mszy św. o godz. 18:00 odprawimy w naszym kościele adorację Krzyża św. Dla osób, które ze względu epidemii nie mogły uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku, będzie to okazja do uczczenia narzędzia naszego zbawienia.
  13. Do końca miesiąca września trwają zapisy kandydatów do I Komunii św. i Bierzmowania, które mają się odbyć w przyszłym roku. Prosimy nie zwlekać na ostatnią chwilę.
  14. Pod koniec września przypada XX rocznica postawienia na Chełmcu Krzyża milenijnego. Wraz z parafią Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju, z którą dwadzieścia lat temu wspólnie postawiliśmy Krzyż organizujemy obchody tej rocznicy. W sobotę 19 września wyruszymy z naszych parafii na Chełmiec, by tam ok. godz. 12:00 odprawić Mszę św. w obecności relikwii Drzewa Krzyża. Następnie przewidziany jest międzyparafialny piknik integracyjny.
  15. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Zofia Barsznica i Halina Chojnacka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…