Ogłoszenia parafialne (07 czerwca 2020 r.)

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy
  2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  3. W Boże Ciało 11 czerwca Msze św. będą odprawiane w następującym porządku: godz. 7.30, 9.00, 10:30 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. W tym roku będzie ona miała nieco skromniejszą formę.
  4. W tym dniu również, podczas Mszy o godz. 10:30 dwóch naszych lektorów: Krzysztof Sroka i Jakub Kokot, zostanie ustanowionych ceremoniarzami, a ministrant Daniel Salbert zostanie lektorem. Msza święta będzie sprawowana w ich intencji.
  5. Również w Boże Ciało, na wszystkim Mszach, nasi ministranci będą zbierali ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wyjazdem wakacyjnym. Na dzień dzisiejszy brakuje nam ok. 10tys. zł. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc materialną. Msza święta w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona 15 sierpnia o godz. 12:00.
  6. W sobotę 13 czerwca zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00
  7. W przyszłą niedziele o godz. 12:00 Msza św. w rycie trydenckim.
  8. Zbiórki scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 16:30 i w sobotę o godz. 10:00. Uroczyste przyjęcie do scholi dziecięcej z poświęceniem strojów odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30. Zachęcamy nowe osoby do uczestnictwa w scholi.
  9. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się 18 czerwca o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
  10. W związku ze zniesieniem dyspensy przez Biskupa Świdnickiego od dnia 1 czerwca wraca niedzielny obowiązek uczestniczenia we Mszach św. W związku z tym po 1 czerwca, po kolejnym poluzowaniu obostrzeń zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi na niedzielną Mszę św. Przypominamy, że I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 13 września.
  11.  Nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury dotację na remont wieżyczek przy głównym wejściu do kościoła w kwocie 50 tys. zł. W zeszłą niedziele przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali do puszek 5115 zł. Taca w tym dniu razem z ofiarami indywidualnymi wyniosła 2490 zł. Dzięki waszej ofiarności za którą bardzo dziękujemy zebraliśmy razem 7605 zł. Ponieważ całość inwestycji wynosi ok. 110 tys. zł. Brakuje nam już tylko 52 395 zł. Jeśli do października co miesiąc udałoby nam się zebrać podobną kwotę jak tydzień temu uda nam się przy waszej pomocy spiąć budżet na ten cel. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i zrozumienie.
  12.  W ostatnią środę z Ks. Arturem byliśmy u jubilera w sprawie Koron dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus i Pan Jubiler powiedział, że złota jest wystarczająco dużo by zrobić z niego Korony. Dziękujemy za ofiarność.
  13. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Maria Skrzypczak, Janina Reczuch. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…