Ogłoszenia parafialne (09 lutego 2020 r.)

  1. Przeżywamy dziś V Niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki, we wtorek NMP z Lourdes (Światowy Dzień Chorego), w piątek święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  2. Dzisiaj o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w rycie trydenckim.
  3. We wtorek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w Światowy Dzień Chorego Msza św. z namaszczeniem chorych o godz. 12.00. Kodeks prawa kanonicznego podaje, że „namaszczenia chorych można udzielić wiernemu (a więc osobie ochrzczonej), który po osiągnięciu używania rozumu znajdzie się w niebezpieczeństwie śmierci na skutek choroby lub starości”. Niebezpieczeństwo śmierci istnieje wówczas, gdy choroba jest poważna, jakkolwiek nie bardzo ciężka i stwarza prawdopodobieństwo śmierci chorego. Jest to zatem wierny znajdujący się w stanie prawdziwej słabości fizycznej. Gdy mówi się o chorych, nie można wśród nich zapominać o tych, którzy mają się poddać niebezpiecznej operacji. Obrzędy sakramentu chorych wyjaśniają, że „przed operacją można udzielić namaszczenia chorych, jeśli przyczyną operacji jest niebezpieczna choroba”. Prosimy zatem, aby wzorem lat ubiegłych do namaszczenia podchodziły osoby naprawdę do tego predestynowane, a nie wszyscy obecni w kościele.
  4. Ze względu na rozpoczynające się ferie przez najbliższe dwa tygodnie nie ma prób scholi dziecięcej.
  5. W poniedziałek o godz. 10:00 gimnastyka dla seniorów, a w czwartek o godz.10:00 spotkanie dotyczące kiermaszu przedświątecznego.
  6. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  7. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Czesława Til, Jerzy Latuszek i Ryszard Elżbieciak, Wanda Ziembicka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…