Ogłoszenia parafialne (10 kwietnia 2022 r.)

  1. Dziś VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym tygodniu msze św. od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 18.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie Mszy św. porannej nie będzie. Wieczorem tego dnia rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Porządek Liturgiczny tego świętego czasu wygląda następująco:

Wielki Czwartek:

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Wielki Piątek:

W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. W tym dniu obowiązuje ścisły post. O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań. Od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.  O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, po której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia na rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 21.00-22.00.

Wielka Sobota:

O godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań. W tym dniu, w którym wspominamy zstąpienie Chrystusa do Otchłani (Piekieł) również nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny oraz o godz. 15.00 połączone z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Pokarmy będziemy święcili na zewnątrz kościoła przy Krzyżu misyjnym.

Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Na tę najważniejszą Mszę św. roku liturgicznego zabieramy ze sobą świece. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego msze św. wg następującego porządku niedzielnego: Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 (z chrztami) i 18.00

  1. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Ofiary będą przeznaczone na pomoc dla Ukraińców.
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15.
  3. Przypominamy, że w związku z tym, że zasady wjazdu do Włoch pozostają do 30 kwietnia 2022 r. bez zmian, osoby niezaszczepione, które zapisały się na pielgrzymkę nie będą mogły skorzystać z wyjazdu. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
  4. Zgodnie z zapowiedzią we wtorek 12 kwietnia odbędzie się przedświąteczne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. Kościół będziemy sprzątać po Mszy wieczornej, a teren wokół od godz. 10:00. Po sprzątaniu serdecznie zapraszamy na herbatę na plebanii. Wszystkich chętnych do pomocy jeszcze raz zapraszamy.
  5. W Wielki Czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w tym tygodniu poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00-18:00 oraz w Wielki Piątek od 21:00-22:00.
  7. Do nabycia są palmy na Niedzielę Palmową oraz paschaliki Caritas na stół wielkanocny. Paschaliki w cenie 16 zł za duże i 8 zł za małe.