Ogłoszenia parafialne (11 lutego 2018 r.)

 1. Przeżywamy VI Niedzielę zwykłą – Światowy Dzień Chorego. Dziś za Mszy św. o godz. 9.00 udzielimy ciężko chorym sakramentu chorych. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W Popielec obowiązuje ścisły post (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta).
 2. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynamy nabożeństwa pokutne: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30. oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. Za udział w tych nabożeństwach możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 3. Ze względu na wolne miejsca przedłużamy zapisy na pielgrzymkę do Włoch, jaką organizujemy z parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu. Pielgrzymka jest przewidziana w dniach 9-18.04.2018 r. zachęcamy do udziału.
 4. W Środę Popielcową w Świdnicy już po raz trzeci pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego wyruszy procesja pokutna. Modlitwa rozpocznie się nabożeństwem stacyjnym w kościele św. Józefa, o godz. 17.30. Stamtąd procesja przejdzie do katedry przy śpiewie litanii do Wszystkich Świętych. O godz. 18.00 odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego. Za udział w tej liturgii można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W naszej parafii uruchomiliśmy punkt pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT za 2017 rok z uwzględnieniem 1% odpisu od podatku na konto Fundacji „Nasza Przyszłość”. Punkt jest czynny na plebanii w każdą sobotę, godz. 10.00 – 11.30. W poniedziałki i środy po mszy św. wieczornej.
 6. WSD Świdnica zaprasza na trzecie już spotkanie w ramach programu Drogami Wiary i Rozumu, które odbędzie się w poniedziałek 19 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej przy pl. Wojska Polskiego 2 w Świdnicy. Tym razem temat konferencji brzmi „Czy Bóg różnych religii, to ten sam Bóg?”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek z PWT we Wrocławiu.
 7. Dnia 17 lutego w parafii dziekańskiej Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze rozpoczyna się (w naszym dekanacie) kurs przedmałżeński, Mszą św. o godz. 17.00.
 8. W najbliższy piątek o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się spotkanie 1. grupy osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 9. Zgodnie z zapowiedzią z renowacji powróciła do nas figura Matki Bożej z Lourdes, która towarzyszy mieszkańcom tej parafii od początku jej istnienia, a dawniej miała swój własny ołtarz. Dziś także przypada pierwsza rocznica objęcia parafii przez obecnego proboszcza, który dziękuje wszystkim za rok wspólnej pracy i wszelką życzliwość oraz poleca się modlitwom wszystkich parafian był mógł dalej dobrze służyć tutejszej wspólnocie wiernych.
 10. W piątek 16 lutego wraz z Instytutem św. Jana Pawła II zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Będzie ono odprawione na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.