Ogłoszenia parafialne (13 września 2020 r.)

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek uroczystość NMP Bolesnej – Patronki Wałbrzycha, w środę świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, w piątek święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Dzisiaj na Mszy o godz. 12:00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. W przyszłą niedziele o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. trydencka.
 2. Dzisiaj zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00
 3. Przypominamy, że ulega zmianie porządek spowiedzi w naszej parafii. W tygodniu spowiadać będziemy pół godziny przed Mszą św. a w niedzielę między Mszami. W ten sposób osoby chcące skorzystać z sakramentu pokuty będą mogły uczestniczyć w całej Eucharystii.
 4. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Codziennie odmawiamy cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. Dziś wyjątkowo po wieczornej Mszy św. nie będzie trzeciej części Różańca.
 5. W tym tygodniu spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 10:00. Odbędzie się ono w Domu Parafialnym.
 6. Na terenie naszej parafii działają przedszkola, w których dzieci nie mają zajęć religii. W związku z tym, wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy chcieliby zadbać o rozwój duchowy swoich dzieci. Zapraszamy dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na spotkanie w sobotę 03 października na godzinę 9:30. Spotkanie odbędzie się w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy również dzieci po I Komunii św. na pierwsze spotkanie „Oazy Dzieci Bożych”. Na to spotkanie zapraszamy dzieci, które chciałyby miło i twórczo spędzić czas, a przede wszystkim bardziej zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem. Odbędzie się ono również 03 października o godz. 9:30 w Domu Parafialnym.
 7. Tradycyjny „Biały Tydzień” dla dzieci komunijnych od 14-19 września. W poniedziałek o godz. 16:00; od wtorku do soboty o godz. 18:00. W sobotę zostaną rozdane obrazki-pamiątki I Komunii św.
 8. W święto Podwyższenia Krzyża św. (jutro) po Mszy św. o godz. 18:00 odprawimy w naszym kościele adorację Krzyża św. Dla osób, które ze względu epidemii nie mogły uczestniczyć w Liturgii Wielkiego Piątku, będzie to okazja do uczczenia narzędzia naszego zbawienia.
 9. Do końca miesiąca września trwają zapisy kandydatów do I Komunii św. i Bierzmowania, które mają się odbyć w przyszłym roku. Prosimy nie zwlekać na ostatnią chwilę.
 10. Pod koniec września przypada XX rocznica postawienia na Chełmcu Krzyża milenijnego. Wraz z parafią Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju, z którą dwadzieścia lat temu wspólnie postawiliśmy Krzyż organizujemy obchody tej rocznicy. W sobotę 19 września wyruszymy z naszych parafii na Chełmiec (my wyruszymy o godz. 09:00, parafianie ze Szczawna o godz. 09:30), by tam ok. godz. 12:00 odprawić Mszę św. w obecności relikwii Drzewa Krzyża. Następnie przewidziany jest międzyparafialny piknik integracyjny.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Krystyna Kubik, Aniela Bajwoł, Stanisław Serafin, Ryszard Barzyk, Ireneusz Bartosik, Janina Nowicka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…