Ogłoszenia parafialne (16 września 2018 r.)

 1. Przeżywamy XXIV niedziele zwykłą. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek Św. Stanisława Kostki, w środę bł. Gerharda Hirschfeldera, Świętych męcz. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Tow. – Męczenników Koreańskich,
  w piątek Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty – dzień imienin ks. Mateusza.
 2. W zeszłą niedzielę przeżywaliśmy festyn parafialny z okazji urodzin Matki Bożej. W związku z tym pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizację, wszystkim fundatorom nagród oraz uczestnikom, parafianom
  i gościom, za stworzenie miłej, rodzinnej atmosfery. Imienne podziękowania wyślemy w najbliższym czasie. Festyn okazał się także sukcesem finansowym, gdyż udało nam się zebrać prawie 12 tys. złotych na prace remontowe naszej świątyni.
 3. Przypominamy, że w związku z Nowenną Pompejańską do 20 września kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna w godzinach 16.00-17.00. W soboty bez zmian.
 4. W czwartek o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora).
 5. WSD Świdnica otwiera w tym roku podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne. Studia odbywać się będą w soboty
  w gmachu WSD Świdnica, trwa rekrutacja do 5.października.
 6. W ostatni piątek rozpoczęły się przygotowania do bierzmowania dla uczniów III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej. Informujemy, że osoby, które nie zapiszą się do 7 października, nie będą mogły przystąpić do bierzmowania
  w tym roku katechetycznym. Jednocześnie informujemy, że I spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 30 września o godz.17.00. Obecność obowiązkowa.
 7. W sobotę 22. września nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
 8. Za tydzień 23. września będziemy obchodzić jubileusz 50-lecia nadania drugiego, maryjnego tytułu naszej parafii. Uroczysta Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie JE Ks. Bp Ignacy Dec. Niech w tym dniu nasza świątynia będzie wypełniona, a my dajmy wyraz naszej wdzięczności Matce Bożej za 50. lat szczególnej opieki nad nami. W tym dniu o godz. 16.00 odbędzie się również koncert religijno-patriotyczny zatytułowany „Z modlitwą do Bogarodzicy” w wykonaniu Scholi Cantorum Exultet ze Świdnicy z okazji jubileuszu i 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
 9. Od dnia 21. września Mszą św. w Kolegiacie Świętych Aniołów Stróżów o godz. 11.00 rozpoczną się w Śródmieściu V Wałbrzyskie „Senioralia” pod patronatem Prezydenta miasta. Program w gablocie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Roman Brzostek, Emmanuela Jero, Zdzisław Kossakowski. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…