Ogłoszenia parafialne (17 lutego 2019 r.)

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w piątek święto Katedry Św. Piotra Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Polikarpa ze Smyrny.
  2. W WSD Świdnica w ramach cyklu „Drogami Wiary i Rozumu” odbędzie się wykład pt: „Czy są dowody za zmartwychwstanie Jezusa?”. Spotkanie odbędzie się 18. lutego o godz. 17:00. Wykład poprowadzi Ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek z PWT Wrocław. Wstęp wolny.
  3. W najbliższy w czwartek o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie w ramach Klubu Seniora. Zajęcia poprowadzi Ks. Maciej.
  4. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in.
    La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wisi
    w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
  5. W piątek comiesięczne nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw beznadziejnych, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedziele przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  7. KOMUNIKAT KS. BISKUPA:

Drodzy Diecezjanie,

Dzielę się w Wami informacją jaką otrzymałem od Caritas Diecezji Świdnickiej, która koordynuje prace związane
z powstaniem i uruchomieniem Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Przypomnę, że na ten cel, przed miesiącem,
w niedzielę 13 stycznia br. została przeprowadzona w całej diecezji zbiórka do puszek.  Zebraliśmy kwotę: 123 020 zł. Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swoją ofiarę w dzieło powstawania w naszej Diecezji Domu Samotnej Matki. Wyrażam staropolskie Bóg zapłać za wasze modlitwy i ofiary pieniężne, bez których realizacja tego zadania byłaby niemożliwa.

Dziękuję za zaangażowanie Księżom Proboszczom a przede wszystkim za zrozumienie i pomoc wszystkim darczyńcom. Zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców. Polecam wszystkich opiece Bożej Matki, Maryi. Z całego serca błogosławię

+ Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

8. W przyszłą niedzielę w Domu Parafialnym spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.30.
Dla rodziców osobne spotkanie o godz. 17.00.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  2. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Andrzej Majewski, Barbara Czarnecka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…