Ogłoszenia parafialne (17 maja 2020 r.)

 1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w czwartek św. Jana Nepomucena, w piątek wspomnienie św. Rity. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W piątek 15 maja odbył się pogrzeb ks. inf. Juliana Źrałki. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowany w godne pożegnanie wieloletniego proboszcza tutejszej parafii, a więc Księżom Wikariuszom, Siostrom Elżbietankom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organistom, Osobom przygotowującym miejsce spoczynku, Zakładowi Pogrzebowemu „Niebieski”, Radzie Parafialnej z Jej Przewodniczącą Panią Marią Szydłowską, Paniom piekącym ciasta. Osobne podziękowania kierujemy do Prezydenta Miasta Pana Dr. R. Szełemeja, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytku Pani Barbary Obelindy oraz Pani Dyrektor Sanepidu Małgorzacie Bąk. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną modlitwę.
 3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 4. Jutro obchodzimy w Polsce 100 Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Na wieczornej Mszy św. podziękujemy Panu Bogu za życie i posługę Papieża Polaka. Zachęcamy do uczestnictwa.
 5. W piątek, 22 maja, nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
 6. W piątek również ks. Proboszcz będzie obchodził 16 rocznicę święceń kapłańskich – Msza w jego intencji o godz. 18:00, a we wtorek 8. rocznicę święceń przeżywa ks. Artur, Msza w jego intencji o godz. 7:00.
 7. W piątek rozpoczynamy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe przed każdą Mszą św. wieczorną.
 8. W dalszym ciągu zawieszone są wszelkie spotkania w parafii. Osoby osłabione z powodu wieku, chore, z objawami infekcji prosimy o nie uczestniczenie w nabożeństwa oraz w Mszach św. Zawieszone są także bezpłatne porady prawne.
 9. Informujemy, że nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury dotację na remont wieżyczek przy głównym wejściu do kościoła w kwocie 50 tys. zł. W związku z tym, że potrzebujemy na wkład własny drugie tyle, w najbliższym czasie przedstawiciele Rady Parafialnej (w związku z obecną sytuacją) staną z puszkami, a my będziemy Was prosić o pomoc.
 10. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11.  Na dzisiejszą niedzielę KEP wystosowała list z okazji 100 Rocznicy Urodzin Jana Pawła II List kończy się słowami: „Od śmierci św. Jana Pawła II ludzie z całego świata modlą się nieprzerwanie u jego grobu w Bazylice św. Piotra. Za jego przyczyną proszą Boga o potrzebne łaski. Dołączmy i my do nich i módlmy się – przez jego wstawiennictwo – w intencjach, które głęboko nosimy w naszych sercach. Prośmy za naszą Ojczyznę, Europę i cały świat. Módlmy się o ustanie pandemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, za lekarzy, służbę medyczną i tych wszystkich, którzy narażają swoje życie dla naszego bezpieczeństwa. Niech setna rocznica urodzin Papieża Polaka będzie dla nas wezwaniem do braterstwa i jedności. Niech będzie źródłem nadziei i zaufania Miłosierdziu Bożemu. Święty Janie Pawle II, módl się za nami. Amen.” Całość listu na naszej stronie parafialnej i w gablocie.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Kazimierz Miś. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…