Ogłoszenia parafialne (17 września 2017 r.)

  1. Przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski; w środę św. św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy Męczenników Koreańskich; w czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (imieniny ks. Mateusza); w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.
  2. Tyko do wtorku włącznie przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Wilna, która odbędzie się w dniach od 10-14 października br. Koszt 590 zł i 65 euro. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Jeśli do wtorku nie będzie zmian, pielgrzymka nie dojdzie do skutku.
  3. Tydzień temu w naszej parafii odbył się festyn związany z urodzinami Matki Bożej. Dzięki współpracy wielu osób udało się zgromadzić na remont naszej świątyni ok. 5800 zł – co stanowi nowy rekord naszych festynów. W związku z tym pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym festyn okazał się sukcesem nie tylko finansowym, także w wymiarze integracyjnym. Dziękujemy wszystkim sponsorom: Juventurowi Wałbrzych, Panu Januszowi Woźnickiemu, Łucji i Kubie Pachaczom,  Firmie Telbud, Pani Poseł Agnieszce Kołacz-Leszczyńskiej, Panu Ministrowi Michałowi Dworczykowi, Panu Wojewodzie Kamilowi Zielińskiemu, Pani Przewodniczącej Krystynie Olanin, Ks. Maciejowi, Ks. Mateuszowi, Państwu Jolancie i Wiesławowi Hajderom, Panu Jerzemu Mazurowi, Sklepowi Intermarche, Panu Ryszardowi Nowakowi i Wspólnocie Samorządowej Biały Kamień, Panu Mariuszowi Gawlikowi i ekipie Aqua Zdrój, Restauracjom Apropos, Hotel Maria, Pizzerii Football, Wałbrzyskim Wodociągom, Straży Pożarnej, Panu Mateuszowi Roszakowi i firmie Maspex, Pani Krystynie Swoboda z Filharmonii, Panu Andrzejowi Welcowi z Urzędu Miasta, Piekarni Frąckowiak, Hurtowni Spoko, Stadninie Mogador, Euroogrodowi, Zakładom Fryzjerskim z Białego Kamienia szczególnie Zakładowi Blask i Styl, Białokamieńskim Aptekom, Sklepom Antek, Ciara, Państwo Urbańscy, Firmie Giercownia Pana Mariusza Muszyńskiego, Państwu Adamskim, Panom Mirosławowi Kowalikowi i Dariuszowi Stawowemu. Jeśli kogoś pominęliśmy przez niedopatrzenie, postaramy się w najbliższym czasie poprawić, wystosujemy także pisemne podziękowania do wszystkich sponsorów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali festyn, Radzie Parafialnej, a w sposób szczególny Panom Piotrowi Sapalskiemu, Januszowi Roszakowi, Michałowi Przepiórskiemu, Janowi Zadykiewiczowi, Patrykowi Dawidziakowi, Pani Agnieszce Muszyńskiej, Siostrom Elżbietankom, Panu Edwardowi Tabace, młodzieży zajmującej się loteriom fantową, młodzieży animującej zabawy z dziećmi, wszystkim Paniom i jednemu Panu, którzy upiekli ciasta oraz służbie medycznej pod kierownictwem Marzeny Sapalskiej. Dziękujemy Panu Józefowi Nowakowi za prowadzenie festynu, Scholi Cantorum Exultet oraz wszystkim niewymieniony z imienia. Dziękujemy wreszcie wszystkim parafianom, za włączenie się do wspólnej zabawy. Tegoroczny odzew wszystkich na naszą parafialną inicjatywę napawa wielką nadzieją na przyszłość.
  4. W piątek mieliśmy kontrolę z miasta dot. remontu dachu. Kontrola przebiegła pomyślnie, prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem robót. Po renowacji powróciła do naszej parafii figurka Matki Bożej Bolesnej, jesteśmy w trakcie realizacji witraża św. Rity oraz kraty przesuwnej, dzięki której, będzie można w ciągu dnia adorować Najświętszy Sakrament. Przyszły już dwa nowe klęczniki. Przeprowadziliśmy także prace rewitalizacyjne w kaplicy cmentarnej (m. in. zakup nowego wzmacniacza, mikrofonu, obrazów oraz ścianek działowych). Została także zamontowana bramka na nowy cmentarz od ul. Piaskowej. Osoby, które chciałyby ewentualnie zasponsorować witraż św. Rity bądź Jana Pawła II, prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem. Ewentualny indywidualny fundator będzie uwieczniony na witrażu. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim sponsorom.
  5. Darmowe porady prawne w naszej parafii odbywają się w każdy wtorek o godz.17.00.
  6. W piątek na godz. 16.30 na spotkanie na naszym dzielnicowym Panem mł. asp. Tomaszem Aleksandrowiczem, nie przyszedł nikt, jednak nasza Policja przygotowała materiały, które można pobrać pod chórem.
  7. Dyrekcja Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu zaprasza osoby w przedziale wieku 50-65 lat do wzięcia udziału w bezpłatnym programie badań przesiewowych w celu wczesnego wykrycia zmian nowotworowych jelita grubego u osób bez objawów chorobowych. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Zakładu Endoskopii Szpitala przy ul. Sokołowskiego 4 w Wałbrzychu lub o kontakt telefoniczny w godz. 8:00-14:00 pod nr tel. 74 64 89 683.
  8. Dziś w niedzielę 17 września we wszystkich parafiach diecezji jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na Radio Rodzina.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.