Ogłoszenia parafialne (18 lutego 2018 r.)

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Wielkopostne nabożeństwa pokutne: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30. oraz Gorzkich Żali
    z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. Za udział w tych nabożeństwach możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
  3. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Włoch, jaką organizujemy z parafią św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie Słupcu. Pielgrzymka jest przewidziana w dniach 9-18.04.2018 r. zachęcamy do udziału.
  4. W naszej parafii uruchomiliśmy punkt pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT za 2017 rok z uwzględnieniem
    1% odpisu od podatku na konto Fundacji „Nasza Przyszłość”. Punkt jest czynny na plebanii w każdą sobotę, godz. 10.00 – 11.30.  W poniedziałki i środy po mszy św. wieczornej.
  5. WSD Świdnica zaprasza na trzecie już spotkanie w ramach programu Drogami Wiary i Rozumu, które odbędzie się
    w poniedziałek 19 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej przy
    pl. Wojska Polskiego 2 w Świdnicy. Tym razem temat konferencji brzmi „Czy Bóg różnych religii, to ten sam Bóg?”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek z PTW we Wrocławiu.
  6. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca w tym dniu zbierana jest na remont dachu.
  7. Dyrekcja wraz z całą społecznością Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego, przy ul. Andersa 50 zaprasza na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się w środę 21. lutego o godzinie 17.00. W programie ciekawe występy uczniów i zwiedzanie gmachu placówki.
  8. W czwartek 22 lutego comiesięczne nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
  9. W najbliższy piątek o godz. 18.00 Mszą św. rozpocznie się spotkanie 2. grupy osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  10. Za tydzień 25 lutego br., w II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  11. Również za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Krzysztof Wiśniewski – ojciec duchowny WSD Legnica. Ojca Rekolekcjonistę i święte ćwiczenia rekolekcyjne polecamy modlitwie całej parafii.
    W ramach rekolekcji we wtorek po mszy św. Adoracja Krzyża z pieśniami pasyjnymi i ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża Św. Śpiewy w wykonaniu Scholi Cantorum Exultet ze Świdnicy. Program Rekolekcji podamy w następną niedzielę.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Elżbieta Wierzelewska, Grażyna Jaskowska i Marek Nowicki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…