Ogłoszenia parafialne (18 sierpnia 2024 r.)

1. Przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Bernarda, w środę św. Piusa X, w czwartek NMP Królowej, w piątek św. Róży z Limy, w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  3. W tym tygodniu spotkania seniorów we wtorek i czwartek o godz. 10:00 w Domu Parafialnym.
  4. Trwa nowenna przed Świętem Matki Bożej Królowej, w czasie którego wszyscy parafianie zostaną oddani Niepokalanemu Sercu NMP. Modlitwy nowennowe przed wieczorną Mszą św.
  5. W czwartek 22 sierpnia, zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpocznie się ono po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę jest ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
  7. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartki w godz. 16:00 – 17:30.

Wezwanie Biskupa Świdnickiego do postu i modlitwy w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie.

Umiłowani w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Zbawicielu, Siostry i Bracia!
Wobec rozszerzającej się fali zła i postępującej nienawiści zwracam się do wszystkich wierzących z apelem o post i serdeczną modlitwę, aby ustały wojny zewnętrzne i wewnętrzne; wzywam do modlitwy w intencji o oddalenie od Polski demonów kłamstwa, nienawiści i zemsty.
Widzimy co się dzieje w świecie. Nie wolno nam pozostać obojętnymi wobec Zła, które się coraz bardziej rozprzestrzenia i gdzie naruszana jest wolność religijna i godność człowieka, gdzie obrażane są uczucia ludzi wierzących. Nie możemy pozostawać obojętni wobec bluźnierstw i celowego wyszydzania, znieważania tego co dla ludzi wierzących pozostaje Najświętsze.
Dobrze wiemy, że sami z siebie nie jesteśmy w stanie wiele uczynić, ale zawsze nam pomaga Boża Opatrzność oraz wstawiennictwo Matki Najświętszej. Dlatego proszę, aby 22 sierpnia we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, które związane jest z odnowieniem poświęcenia się Niepokalanemu Serca Maryi podjąć we wszystkich świątyniach – a kto nie może to w swoim domu – nabożeństwo pokutne z odśpiewaniem Suplikacji. Niech w tym dniu towarzyszy temu – na miarę możliwości – także post o chlebie i wodzie.
Przez Niepokalane Serce Maryi módlmy się o przestrzeganie Dekalogu w naszej Ojczyźnie, prośmy o ład moralny i zachowanie wolności religijnej. A wobec zbliżającego się nowego roku szkolnego módlmy się także za polską szkołę i zachowanie prawa rodziców do nauczania i wychowania ich dzieci zgodnie z przyjmowanym przez nich systemem wartości. Niepokalane Serce Maryi zatriumfuje, ale aby tak się stało, potrzeba też wynagradzania zniewag, które najbardziej ranią Niepokalane Serce Matki Najświętszej.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki