Ogłoszenia parafialne (21 lipca 2019 r.)

  1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek św. Marii Magdaleny; we wtorek św. Brygidy; w środę św. Kingi; w czwartek święto św. Jakuba Apostoła, w piątek św. Anny i Joachima, rodziców NMP, w sobotę św. Innocentego, papieża.
  2. Od jakiegoś czasu po domach naszej parafii peregrynują relikwie Założycielki Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek bł. Marii Luizy Merkert. Osoby, które chciałyby przyjąć relikwie świętej proszone są o zgłoszenie się do Siostry Benigny.
  3. Rozpoczęły się prace ziemne przy kościele. Zgodnie z zapowiedzią będziemy wykonywać połowę odwodnienia od strony ulicy Piaskowej. Bardzo prosimy o to, by uważać przy przychodzeniu z tej strony do kościoła.
  4. Jutro, 22 lipca nabożeństwo do św. Rity, patronki od spraw beznadziejnych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.
  5. Dnia 8 września organizujemy kolejny festyn parafialny na urodziny Matki Bożej. Stąd jak co roku zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta oraz o fundowanie fantów na loterię fantową.
  6. W związku z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę chcemy zorganizować autokarowy wyjazd na zakończenie pielgrzymki. Dzisiaj zamykamy listę.
  7. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana będzie na prace remontowe.
  8. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
  9. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Bronisław Jarczok, Bogdan Szafraniec: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…