Ogłoszenia parafialne (22 października 2017 r.)

 1. Przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą – Niedzielę Misyjną. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: Dziś wspomnienie św. Jana Pawła II; w sobotę święto św. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Dziś w naszej wspólnocie gościmy ks. Roberta Ryndaka – Michalitę, Moderatora Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła, który dziś głosi słowo Boże na mszach do południa. Po każdej mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła.
 3. 22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna. Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi wspomagają młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych. Taca przeznaczona jest na cele misyjne.
 4. Trwa październik miesiąc różańcowy. Codzienne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
 5. W piątek 27 października po mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z I grupy, a za tydzień 3 listopada II grupy III klas gimnazjum.
 6. Dziś o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do św. Rity. Modlitwie naszej będzie przewodniczył Ks. Biskup Ignacy Dec, który dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Rity do naszego kościoła oraz poświęci witraż św. Rity. Zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu.
 7. Od poniedziałku 23 października uruchamiamy w naszej parafii całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od mszy porannej aż do mszy wieczornej. Pozostaje także możliwość adoracji
  w czwartki po mszy wieczornej.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W niedzieli artykuł o św. Ricie. Do nabycia są także kalendarze parafialne na rok 2018 w cenie 15 zł. za sztukę.
 10. Na stoliku wystawione są wypominki z wydrukowanymi datami. Prosimy pobierać takie kartki, które najbardziej odpowiadają rodzinie, by móc wspólnie modlić się za zmarłych. Wypominki wrzucamy na tacę lub przynosimy do zakrystii.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Wiesław Popławski i Stanisław Kurczek: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…