Ogłoszenia parafialne (24 maja 2020 r.)

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza (jest to także dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu nie tylko o kwiatach, ale również
    o modlitwie w intencji Mam), w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Za tydzień w niedziele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
  3. Jutro, ks. Jarosław będzie obchodził 1 rocznicę święceń kapłańskich – Msza w jego intencji o godz. 18:00.
  4. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odprawiane codziennie przed każdą Mszą św. wieczorną.
  5. W najbliższą sobotę Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiana w formie Wigilii z większą ilością czytań i w uroczystszej formie.
  6. W dalszym ciągu zawieszone są niektóre spotkania w parafii. Jednak w związku z kolejnym etapem luzowania obostrzeń
    w tym tygodniu powrócą zbiórki ministrantów i spotkania scholi dziecięcej. Zbiórka służby liturgicznej w najbliższą środę
    o godz. 18:45. Zbiórka scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10:00.
  7. W dniu 2 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Kościele. Obecność obowiązkowa.
  8. Po rozmowach z rodzicami dzieci komunijnych termin komunii św. został w związku z epidemią przesunięty na niedzielę 13 września. W związku z tym po 1 czerwca, po kolejnym poluzowaniu obostrzeń zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi na niedzielną Mszę św.
  9. Zostają też wznowione porady prawne we wtorek o godz. 17:00.
  10. Informujemy, że nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury dotację na remont wieżyczek przy głównym wejściu do kościoła w kwocie 50 tys. zł. W związku z tym, za tydzień przedstawiciele Rady Parafialnej staną z puszkami, a my będziemy Was prosić o pomoc.
  11. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Jan Grabek. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…