Ogłoszenia parafialne (24 marca 2019 r.)

 1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkiego Postu. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w tym dniu przypada 15 rocznica powstania naszej diecezji.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Witamy serdecznie ks. Roberta Lewandowskiego w naszej wspólnocie. Główną postacią tych rekolekcji będzie św. Józef. Program rekolekcji jest następujący: dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św., o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w poniedziałek wtorek i środę Msze św. z nauką ogólną o godz. 9.00 i 18.00. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek rano od godz. 8.30-9.00 i od 17.00-18.00. We wtorek również zapraszamy na nabożeństwo Adoracji Krzyża, które poprowadzi Świdnicka Schola Cantorum, która w czasie nabożeństwa będzie wykonywać pieśni pasyjne. Na zakończenie nabożeństwa możliwość ucałowania relikwii Krzyża św. Jednocześnie informujemy, że spowiedź przedświąteczna z Księżmi z Dekanatu odbędzie się w Wielki Wtorek 16 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i prosimy o modlitwę w ich intencji.
 3. Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 4. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek nie odbędzie się gimnastyka dla seniorów z powodu choroby instruktora,
  w czwartek i piątek „warsztaty robienia plam na Niedzielę Palmową”. W czwartek o godz. 10.00, w piątek o godz. 15.00.
 5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w piątek 29. marca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Obecność obowiązkowa. Jednocześnie przypominamy młodzieży o obowiązku uczestniczenia w rekolekcjach parafialnych.
 6. W przyszłą niedziele przypada ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace remontowe.
 7. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. W programie m.in. La Salette, Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela, Saragossa. Koszt pielgrzymki 1500 zł + 530 euro. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej (najlepiej bezpośrednio u ks. Proboszcza, który będzie duchowym opiekunem pielgrzymki).
 8. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Wzór koron zaakceptowany przez Księdza Biskupa i Panią Konserwator Zabytków w gablocie parafialnej.
 9. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w co najmniej trzech nabożeństwach Drogi Krzyżowej i trzech nabożeństwach Gorzkich Żali. Z końcem marca upłynie termin dostarczania do ks. Macieja odpisów z aktów chrztu. Odpisy będą sprawdzane w niedzielę 31. marca. Mogą znajdować się w indeksie komunijnym lub na osobnym blankiecie.
 10. W naszym kościele znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Składana do niej jałmużna wielkopostna posłuży na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Waldemar Jelonek oraz Mirosława Nietrzebka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…