Ogłoszenia parafialne (25 marca 2018 r.)

 1. Przeżywamy VI niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową), którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym tygodniu msze św. od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i 18.00. W Wielki Czwartek tradycyjnie Mszy św. porannej nie będzie. Wieczorem tego dnia rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Porządek Liturgiczny tego świętego czasu wygląda następująco:

Wielki Czwartek:

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

Wielki Piątek:

W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. W tym dniu obowiązuje ścisły post. Od godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, po której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia na rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 21.00.

Wielka Sobota:

W tym dniu, w którym wspominamy zstąpienie Chrystusa do Otchłani (Piekieł) również nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 13.00 co pół godziny oraz o godz. 14.00
i 15.00.

Wielka Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00, po której nie nastąpi procesja rezurekcyjna. Na tę najważniejszą Mszę św. roku liturgicznego zabieramy ze sobą świece. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego msze św. wg następującego porządku niedzielnego: Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 (z chrztami) i 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w najważniejszych świętach naszej wiary.

 1. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś ministranci rozprowadzają zrobione przez siebie palmy, ofiara dowolna będzie przeznaczona na wyjazd integracyjny ministrantów. W środę ok. godziny 18.00 kapłani udadzą się do chorych na spowiedź przedświąteczną. Zapisy chorych
  w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. (W Wielki Czwartek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna). W Wielki Czwartek po liturgii ministranci będą także rozprowadzać upieczone baranki na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dochód również przeznaczą na wyjazd integracyjny. Za pomoc w upieczeniu baranków dziękujemy rodzicom ministrantów.
 3. We wtorek generalna spowiedź przed świętami z udziałem Księży z naszego dekanatu od godz. 8.00-9.00 i od godz.
  17:00-18.00. Prosimy skorzystać z okazji i nie odkładać spowiedzi na później.
 4. W Wielką Środę 28.03.2018r. o godzinie 19.00 w naszej parafii odbędzie się Koncert Chóralny Filharmonii Sudeckiej.
  W związku z tym Msza św. w tym dniu będzie o godz. 17.00. Koncert będzie biletowany po 10 i 20 zł.
 5. W dniu wczorajszym nasz parafianin i wieloletni ministrant, lektor i ceremoniarz Michał Przeniczny przyjął z rąk Biskupa Legnickiego posługę akolitatu. Gratulujemy Michałowi i Jego Rodzinie i życzymy Bożego błogosławieństwa w pełnieniu posługi w Kościele. Przed reformą liturgiczną akolitat należał do tzw. święceń niższych. Dziś zgodnie przepisami liturgicznymi Kościoła akolita może m.in. rozdawać wiernym Eucharystię, wystawiać Najświętszy Sakrament, dokonywać oczyszczania naczyń liturgicznych (puryfikować) oraz przewodniczyć niektórym nabożeństwom (np. Różaniec, Droga Krzyżowa, Obrzędy przy pogrzebie, stacje w domu zmarłego i na cmentarzu). Może także błogosławić pokarmy na stół wielkanocny.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowy numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii do nabycia świece Caritas (paschaliki) na stół wielkanocny w cenie 5 zł za sztukę.