Ogłoszenia parafialne (25 października 2020 r.)

  1. Dziś XXX Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. Od poniedziałku, 2 listopada, nabożeństwa wypominkowe o godz.17:15.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.
  4. W uroczystość Wszystkich Świętych, która jest świętem nakazanym, Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. W tym dniu o godz. 15:00 na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych z procesją różańcową. Dnia 02 listopada Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 ze śpiewami po łacinie.
  5. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące (to prawo zostało przedłużone ze względu na COVID na cały listopad). W dniach 1 i 2 listopada za nabożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę” można również uzyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe. Zachęcamy gorąco do modlitwy za zmarłych i do zyskiwania odpustów. Dnia 1 listopada o godz.15:00 odbędzie się procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Zgodnie z zaleceniem Biskupa w procesji uczestniczą Księża i asysta.
  6. Pod chórem znajdują się kartki wypominkowe. Wypełnione wypominki będzie można składać na tacę, a także do specjalnej skrzynki z napisem „wypominki” i na cmentarzu w dniu 1 listopada. W tym dniu ministranci pod chórem i przy kaplicy cmentarnej będą sprzedawać znicze. Dochód będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.
  7. Zgodnie z dekretem Biskupa Świdnickiego zachęcamy do indywidualnego nawiedzania naszego cmentarza i rozłożenie tej wizyty.
  8. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią do odwołania zawieszamy wszelkie spotkania formacyjne wszystkich grup. Kancelaria czynna będzie tylko w czwartki od 16:00-17:30. Prosimy by na nabożeństwach i Mszach św. wierni mieli zasłonięte usta i nos. Przy kropielnicy znajduje się płyn do dezynfekcji i zachęcamy do jego użycia przy wejściu.