Ogłoszenia parafialne (25 sierpnia 2019 r.)

 1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. Jutro, 26 sierpnia przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 09.00 i 18.00.
 3. W przyszłą sobotę, 31 sierpnia, planujemy wyjście na Chełmiec. Zbiórka osób chętnych o godzinie 10.00 pod plebanią. Każdy zabiera prowiant, kiełbasę na ognisko. Zapraszamy wszystkich chętnych, małych i dużych.
 4. Za tydzień w niedzielę, 01 września, będzie można nabyć losy na loterię fantową. Losy w cenie 5 zł będzie można zakupić przed i po każdej Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone przybory szkolne w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, będzie to także Msza św. na rozpoczęcie nowego roku nauki.
 6. W ubiegłą niedzielę o godz. 18:00 została odprawiona Msza święta tzw. trydencka. Msze w rycie trydenckim będą odprawiane w każdą 3 niedzielę miesiąca. Serdecznie zapraszamy.
 7. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Do 6. października codziennie będziemy odmawiać 3 części Różańca wraz z przypisanymi modlitwami. Od godz. 17.00 dwie części, a po Mszy św. trzecią. W związku z nowenną chcemy w tej samej intencji podjąć post. Osoby chętne do podjęcia postu w intencji naszej wspólnoty prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Grafik postu jest wywieszony w zakrystii.
 8. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. Chcących zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Jarosława, opiekuna ministrantów lub do Proboszcza.
 9. Dnia 8 września organizujemy kolejny festyn parafialny na urodziny Matki Bożej. Stąd jak co roku zwracamy się do potencjalnych sponsorów o wsparcie naszego parafialnego święta oraz o fundowanie fantów na loterię fantową. W ramach festynu planujemy zorganizować dziecięcy konkurs piosenki maryjnej. Prosimy o zgłaszanie dzieci. Dla zwycięscy przewidziana jest nagroda. Zbieramy do puszek datki, które będą przeznaczone na zakup fantów na loterię fantową.
 10. Trwa zbiórka na operację rączki małego Kubusia, naszego byłego parafianina. Zachęcamy do wsparcia tej operacji. Wpłaty można dokonywać na konto fundacji „Dzieciom zdążyć z pomocą”. Szczegóły na plakacie pod chórem. Kilka ulotek znajduje się na stojaku z prasą katolicką.
 11. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana będzie przeznaczona na prace remontowe.
 12. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Jadwiga Kuś: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…