Ogłoszenia parafialne (26 sierpnia 2018 r.)

 1. Dziś Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna Biskupa i Doktora Kościoła; w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. Już niedługo dnia 9. września w naszej parafii zostanie zorganizowany festyn rodzinny z okazji urodzin Matki Bożej. Ponieważ losy na loterię fantową będziemy rozprowadzać już w niedziele poprzedzającą festyn 2. września (czyli za tydzień), po raz ostatni bardzo prosimy by osoby, które chciałyby ufundować fanty uczyniły to w najbliższym czasie, tak abyśmy mogli wszystko dobrze przygotować. Jednocześnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę.
 3. W związku z organizacją w czasie festynu dziecięcego konkursu pieśni religijnej i patriotycznej prosimy o zgłaszanie się uczestników do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od lat 6 do 12. Dla zwycięzcy jest przewidziana nagroda.
 4. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy nie chodzą do Kościoła. Rozpoczyna się ona codziennie o godz. 17.00. W związku z Nowenną w sierpniu i we wrześniu (do 20 września) kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna w godzinach 16.00-17.00. W soboty bez zmian.
 5. W czwartek o godz. 10.00 kolejne spotkanie w ramach Centrum Aktywności Obywatelskiej (Klub Seniora). We wrześniu zostanie uruchomiony kurs komputerowy w ramach CAO.
 6. W najbliższą sobotę Różaniec i Msza św. o godz. 8.00 wraz ze zmianą tajemnic różańcowych z racji pierwszej soboty miesiąca. W tym dniu po wakacyjnej przerwie, Księża odwiedzą chorych.
 7. W najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego poświęcimy przybory szkolne
  i tornistry.
 8. W dniu dzisiejszym taca tradycyjnie jest przeznaczona na prace remontowe.
 9. Dnia 01.września na stadionie Górnika Wałbrzych odbędzie się Mecz Charytatywny Samorządowcy vs Księża. Połączony ze zbiórką na hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Mamy do rozprowadzenia bilety-cegiełki na to wydarzenie w cenie 10 zł. Za sztukę. Bilety do nabycia w zakrystii. Szczegóły na plakatach przed Kościołem.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Zdzisław Czmoch. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Drodzy Diecezjanie!

„W każdym położeniu dziękujcie” (1 Tes 5, 18) – napisał św. Paweł Apostoł w Pierwszym Liście do Tesaloniczan. Oto dobiegły tegoroczne prace żniwne. Zniknęły z naszych pól łany zbóż, a spichlerze napełniły się plonami. Po czasie wytężonej pracy rolniczej, przychodzi czas świętowania i dziękczynienia Bogu za dary ziemi. Co roku po pracach żniwnych, rolnicy ze słowami modlitwy przynoszą przed ołtarze plony pól, ogrodów i sadów; przynoszą wielkie bochny nowego chleba, przynoszą piękne wieńce dożynkowe, warzywa i owoce. Dziękczynienie za otrzymane dary jest naturalną potrzebą człowieka. Rozumieją to dobrze ludzie wierzący, zwłaszcza rolnicy.

Do tej pory nasze diecezjalne dziękczynienie za plony ziemi składaliśmy w różnych parafiach naszej diecezji. Niekiedy diecezja włączała się w dożynki wojewódzkie, powiatowe czy nawet gminne. Poczynając od tego roku, nasze diecezjalne dożynki będą się odbywać w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, gdzie posługują Ojcowie Franciszkanie.  Będzie to zarazem nasza doroczna pielgrzymka rolników i chętnych diecezjan, do Matki Bożej Wambierzyckiej, by tam przy Maryi dziękować Bogu za to, co urodziła nam w tym roku nasza matka karmicielka – ziemia.

Serdecznie Was zapraszam drodzy rolnicy naszej diecezji a także wszystkich komu nie jest obce poczucie wdzięczności, na dożynki, podczas których podziękujemy za otrzymane dary ziemi. Odbędą się one w niedzielę, 9 września w Wambierzyckim Sanktuarium. Głównym punktem programu naszej pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia o godz. 12.00. Przynieście ze sobą wraz z wieńcami dożynkowymi i bochnami chleba, miłość i cześć do ziemi użyźnionej potem naszych ojców. Pokażcie, że polski rolnik umie czerpać z niej chleb, dając jej swoje serce i ciężką pracę. Drodzy bracia i siostry, drodzy rolnicy i miłośnicy pracy na roli, spotkajmy się licznie na wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej.

Nasze wspólne dziękczynienie z pewnością stanie się zadatkiem na dalsze Boże Błogosławieństwo, którego tak bardzo potrzebujemy w życiu. Na trud pielgrzymowania z każdej parafii naszej diecezji wszystkim z serca błogosławię.

Wasz Biskup Ignacy