Ogłoszenia parafialne (27 września 2020 r.)

 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 2. Dzisiaj z racji ostatniej niedzieli miesiąca przedstawiciele naszej Rady Parafialnej stoją z puszkami, aby zbierać na wkład własny potrzebny do dotacji jaką nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury. Dziękujemy za wszelką pomoc
  w naszych remontach
 3. Trwa Nowenna Pompejańska w intencji parafian. Codziennie odmawiamy cały Różaniec wraz z przypisanymi modlitwami. W czwartek rozpoczyna się październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa codziennie o godz. 17:15. W związku z trwającą do 6 października nowenną pompejańską, od czwartku będziemy ją zaczynać o 16:55, tak by wierni przychodzący na różaniec, mogli odmówić jedną część różańca z trwającymi na nowennie.
 4. W tym tygodniu spotkanie Klubu Seniora we wtorek i czwartek o godz. 10:00. Zajęcia odbędą się w Domu Parafialnym.
 5. Próby przed bierzmowaniem we wtorek 29.09 i w czwartek 01.10 w kościele o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek wyjątkowo o godz. 11:00. W piątek spowiedź od godz. 17.15. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. Księża odwiedzą chorych, których podobnie jak miesiąc wcześniej, ze względu na pandemię, trzeba będzie zgłosić w zakrystii bądź telefonicznie.
 7. W przyszłą sobotę 03 października o godzinie 9:30 zaczynamy spotkania dla  dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Spotkanie odbędzie się w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy również dzieci po I Komunii św. na pierwsze spotkanie „Oazy Dzieci Bożych”. Na to spotkanie zapraszamy dzieci, które chciałyby miło i twórczo spędzić czas, a przede wszystkim bardziej zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem. Odbędzie się ono również 03 października o godz. 9:30 w Domu Parafialnym.
 8. Chcemy by w naszej Parafii powstało Duszpasterstwo Młodzieży. Wszystkich chętnych zapraszamy 4 października na godz. 16:00. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym.
 9. Do końca miesiąca września trwają zapisy kandydatów do I Komunii św. i Bierzmowania, które mają się odbyć w przyszłym roku.
 10. W ostatni piątek i sobotę przełożyliśmy ławki z bocznej nawy i w ich miejsce został wykonany podest dla scholi. Dziękujemy ekipie remontowej szczególnie Panom Tomaszowi, Przemysławowi, Jackowi i Piotrowi oraz naszej młodzieży liturgicznej za pomoc i wykonaną pracę.
 11. Dnia 7 października będziemy przeżywać nasz parafialny odpust, który będzie jednocześnie dniem wizytacji kanonicznej w naszym Kościele. Będziemy w tym dniu gościć Ks. Bpa Marka Mendyka. W tym dniu Msze św. będą odprawione
  o godz. 9:00 (ze sprawozdaniem wizytacyjnym proboszcza) i o godz. 18:00 z bierzmowaniem naszej młodzieży. Bardzo prosimy by na Mszę o godz. 9:00 przyszedł cały Żywy Różaniec. Na tej Mszy zostanie poświęcony nowy sztandar Żywego Różańca. W tym dniu frekwencja na Mszach św. będzie świadectwem naszej pobożności wobec naszego Biskupa.
 12. W sobotę 3 października br. odbędzie się doroczna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne tegoroczna pielgrzymka będzie ograniczona do udziału reprezentacji wspólnoty różańcowej.
 13. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Leon Jeśniak, Irena Bronowicka, Antoni Bialic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…