Ogłoszenia parafialne (28 czerwca 2020 r.)

 1. Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (dodatkowa Msza św. o godz. 09:00), w środę uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa; w piątek święto św. Tomasza.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. W związku z tym, że nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury dotację w kwocie 50 tys. zł. i potrzebujemy drugie tyle wkładu własnego, przedstawiciele Rady Parafialnej staną dzisiaj z puszkami, a my będziemy prosili Was o pomoc.
 3. Wczoraj, spotkaniem w ogrodzie parafialnym z rodzicami nasi ministranci zakończyli kolejny rok formacji. Dziękujemy za zaangażowanie w służbę przy ołtarzu i zachęcamy kolejnych chłopców do służby Panu Bogu w kościele.
 4. Dziękujemy również dzieciom naszej parafialnej scholi za zaangażowanie w śpiew liturgiczny w czasie trwania roku szkolnego. Zachęcamy nowych kandydatów do wstępowania w szeregi dziecięcej scholi.
 5. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa. Od środy rozpoczyna się miesiąc lipiec, a wraz z nim nabożeństwa do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca.
 7. Rozpoczęły się wakacje. W czasie ich trwania kancelaria parafialna będzie czynna tylko w czwartki od godz.16:00-17:30.
 8. Parafialny Zespół Caritas przy naszej parafii w ramach programu „Spiżarnia Caritas” dotarł do ponad 100 gospodarstw domowych. Mija dwa lata prowadzenia tego programu. W tym czasie rozdaliśmy żywność o wartości 400 tys. zł. o łącznej wadze ok. 35 ton. W ramach programu „Caritas codzienne zakupy” najbardziej potrzebujący otrzymali w 2019 r. 10 kart z Biedronek o wartości 15 tys. zł., a w 2020 r. 15 kart o wartości 22,5 tys. zł. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w w/w programy pomocowe.
 9. Biskup przypomina o zaproszeniu na sobotę, 4 lipca br. r. na godz. 12.00. Tego dnia we wspólnotowej modlitwie będziemy podziękować Panu Bogu za posługę Ks. Biskupa Ignacego Deca i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata jego życia i biskupiego posługiwania wśród nas.
 10. Dziś o godz. 16:00 w kościele odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 11. We wtorek 30 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Będzie ono miało miejsce w Domu Parafialnym. Obecność Obowiązkowa
 12. Do nabycia nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Komunikat Biskupa Świdnickiego

Drodzy Pielgrzymi, drodzy bracia i siostry!

Zbliża się czas pielgrzymek. Obecna sytuacja pandemii zmusza nas w tym roku do zmiany formy naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter.

W naszym imieniu na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek, 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak. Poniosą na pątniczym szlaku do stóp Jasnogórskiej Pani wszystkie nasze intencje.

Tych zaś, którzy w tym roku pozostaną, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa zachęcam, aby w wyznaczone dni, w różnych miejscach naszej diecezji, każdego dnia we wskazanych kościołach, byśmy razem uczestniczyli we Mszy Świętej i wieczornym Apelu według grup pielgrzymkowych.

Ufam, że w niedzielę 9 sierpnia, będziemy mogli dołączyć w pielgrzymce autokarowej do naszych pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu.

Wszystkich – zarówno tych, którzy udadzą się w drogę, jak i duchowych uczestników pielgrzymki, którzy tworząc tzw. Grupę VII – otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki