Ogłoszenia parafialne (28 kwietnia 2019 r.)

 1. Dziś zakończenie Oktawy Wielkiej Nocy – niedziela Miłosierdzia Bożego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy; we wtorek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski; w środę uroczystość św. Jerzego Patrona naszej parafii; w czwartek wspomnienie św. Atanazego Doktora Kościoła, w piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Głównej Patronki Polski;
  w sobotę św. Floriana.
 2. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia w całej diecezji zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Świdnickiej.
  Dziś również ostatnia niedziela miesiąca i taca zbierana jest na prace remontowe.
 3. Dziś o godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 4. W najbliższy poniedziałek od godz. 17.00 spowiedź przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków, natomiast w środę o godz. 19.00 próba generalna przed przyjęciem sakramentu.
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
 6. W najbliższą środę, I miesiąca, trzecie nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa przed Mszą św. wieczorną. Jednocześnie przypominamy, że w każdy wtorek przed Mszą wieczorną modlimy się do św. Józefa.
 7. W uroczystość św. Wojciecha (30 kwietnia) i w uroczystość św. Jerzego (1 maja) dodatkowa msza św. o godz. 9.00. W tym roku wspomnienie św. Wojciech i naszego Patrona św. Jerzego przypadło w Oktawie Wielkanocnej dlatego zostały przesunięte na ten tydzień. Ponieważ wspomnienie św. Jerzego przypada 1 maja w dzień św. Józefa Robotnika, Msza św.
  z Księżmi z dekanatu z okazji odpustu zostanie odprawiona dzień później, 2 maja o godz. 18.00. Podczas tej Mszy Ks. Biskup Adam Bałabuch udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 8. W ramach Klubu Seniora w poniedziałek gimnastyka dla seniorów zgodnie z harmonogramem. Seniorów zapraszamy także w środę na mszę odpustową o godz. 9.00.
 9. W dniach 14-28 lipca 2019 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Program w gablocie.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca, w tym dniu księża odwiedzą swoich chorych.
 11. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
 12. Na terenie naszej parafii działają przedszkola, w których dzieci nie mają zajęć religii. W związku z tym, wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy chcieliby zadbać o rozwój duchowy swoich dzieci od najmłodszych lat zapraszamy na pierwsze spotkanie katechetyczne w sobotę 11 maja na godzinę 10.00. Spotkanie odbędzie się w sali Domu Parafialnego. Na to spotkanie zapraszamy również starsze dzieci (szkoła podstawowa), które chciałyby miło i twórczo spędzić czas, a przede wszystkim zaprzyjaźnić się z Panem Bogiem.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy religijnej. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „l’Osservatore Romano”, „Apostolstwo chorych”.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła Marianna Trzaska: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,
  a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.