Ogłoszenia parafialne (28 listopada 2021 r.)

 1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu we wtorek Święto św. Andrzeja, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Barbary – Patronki Górników. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na prace remontowe naszej Parafii. Od dzisiaj w każdą niedzielę o godz. 17:30 będziemy odprawiać niedzielne nieszpory. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Roraty w naszej Parafii będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami.
 4. Spotkanie dla Seniorów w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 9:00 w Domu Parafialnym.
 5. Taca z ostatniej Mszy ministranckiej wyniosła 180zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe powołania w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z racji I soboty miesiąca. W tym dniu Księża odwiedzą chorych zgłoszonych wcześniej zgłoszonych.
 7. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia, rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Tomasz Federkiewicz. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji górników z okazji wspomnienia św. Barbary – Patronki Górników, Mszy św. będzie przewodniczył bp Ignacy Dec.
 8. Nasza Parafia organizuje pomoc samotnym matkom z Domu Samotnej Matki Caritas naszej Diecezji w Pieszycach. Będziemy zbierać środki czystości oraz słodycze dla dzieci. Akcja potrwa do IV niedzieli Adwentu 19 grudnia. Następnie przewieziemy zebrane rzeczy do Pieszyc. Dziękujemy za każdy złożony dar. Szczegóły w gablocie.
 9. W związku z sytuacją w kraju wizyta duszpasterska odbędzie się na podstawie zgłoszeń (zaproszeń). Kartki, na których należy napisać nazwisko rodziny i adres, znajdują się w punkcie z prasą katolicką. Zgłoszenia zbieramy do 23 grudnia. Plan kolędy ogłosimy w Boże Narodzenie. Kolędę rozpoczniemy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
 10. W dniu 09.12.2021 o godz. 08:00 w przychodni „Biały Kamień” przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu odbędą się badania USG tarczycy, nerek, płuc stawów oraz echo serca. Dodatkowe informacje na plakacie w gablocie.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszły śp. Joanna Paszczak, Helena Tabaka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…