Ogłoszenia parafialne (30 czerwca 2019 r.)

  1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: W poniedziałek tradycyjnie uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa; w środę święto św. Tomasza Apostoła; w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  2. Witamy w naszej parafii nowych Księży: Ks. Artura Merholca i Ks. Jarosława Buczyńskiego i życzymy im Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkich potrzebnych łask w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa w środę przed Mszą św. wieczorną.
  4. Zakończyliśmy projekt FIO 2019. W okresie wakacyjnym Klub Seniora zawiesza swą działalność. W okresie wakacyjnym nie będzie również w pierwszą niedzielę lipca i sierpnia ciasta w Domu Parafialnym
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek o godz. 18:00 zamówiona przez Towarzystwo Przyjaciół WSD Świdnica. W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca i Msza św. wynagradzająca z okazji I soboty miesiąca.
  6. Z przykrością zawiadamiamy, że mająca się odbyć w lipcu pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Europy nie dojdzie do skutku z powodu małej liczby uczestników.
  7. Trwa zbiórka złota na korony dla Matki Bożej i Dzieciątka Jezus z obrazu Białokamieńskiej Pani. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory odpowiedzieli na apel.
  8. Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca. Taca zbierana będzie na prace remontowe.
  9. Do nabycia nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Elżbieta Dertkowska, Rozalia Jusińska i Andrzej Kwaśnik: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…